Tak jako každoročně i v roce 2019 měli mezi vyhlašovanými sportovci, zástupce kanoisté Lokomotivy Nymburk. Vítězem v kategorii jednotlivců „dospělých“ se stal kajakář Jiří Kraft, který na mistrovství světa v kategorii Masters získal třikrát titul mistra světa a ještě jednou dojel na druhém místě. V téže kategorii se na třetím místě umístil Petr Tettinger, kanoista, který získal osm titulů mistra republiky a byl finalistou na závodech olympijských nadějí.

V kategorii mládeže se na druhém místě umístil sedmnáctiletý kajakář Tomáš Hradil, za tři tituly mistra republiky, čtvrté místo na mistrovství Evropy a osmé místo na mistrovství světa juniorů. V kolektivech se na třetím místě umístili členové Dragon teamu Lokomotivy Nymburk, účastníci mistrovství světa a několikanásobní mistři České republiky.

„Trochu nás zamrzelo, že Tělovýchovnou jednotou Lokomotiva Nymburk navrhovaní závodníci do kategorie kolektivu Ondřej Petr – Pavel Semecký, kteří byli dvojnásobnými mistry světa v C2 200 a 1000 metrů nebyli mezi oceněnými,“ uvedl po slavnostním vyhlášení předseda Lokomotivy Nymburk Josef Fuksa. „Všem závodníkům přejeme mnoho sportovních úspěchů i v dalších letech a věříme, že se s nimi setkáme i při dalším vyhlašování nejlepších sportovců Nymburského okresu,“ přidal Fuksa.

Spokojeni mohli být i další sportovci. Mezi mládežnickými jednotlivci vyhrála Aneta Bedrnová z Poděbrad, mistryně světa a Evropy v aerobiku. Cenu fanoušků získaly nymburské mažoretky. 

Výsledky ankety

Jednotlivci dospělí

1. Jiří Kraft (kanoe Loko Nymburk)
2. Ondřej Hodboď (atletika SKP Nymburk)
3. Petr Tettinger (kanoe Loko Nymburk)

Jednotlivci mládež

1. Aneta Bedrnová (aerobic Poděbrady)
2. Tomáš Hradil (kanoe Loko Nymburk)
3. Daniel Mrázek (krasobruslení Nymburk)

Týmy dospělí

1. Basketball Nymburk – muži (basketbal Nymburk)
2. Martínková a Dušánková (pole dance Nymburk)
3. Dragons team (dračí lodě Loko Nymburk)

Týmy mládež

1. Sekerešová – Kapalová (pole dance Nymburk)
2. Matura – Ftáčník (nohejbal Čelákovice)
3. Vosy Sadská U12 (basketbal Sadská)

Cena fanoušků

Mažoretky Nymburk