Důkazem toho byl Gigant, společný šampionát dorostenců a juniorů v Ostravě, kde závodníci z Nehvizd získali osm medailí a v celkovém pořadí skončili na čtvrtém místě za Hradcem Králové, Olomoucí a ASK Slavia Praha.

Už samotná nominace 23 atletů na české mistrovství byl pro Sokol Nehvizdy parádní počin. „O dvě dvě zlaté medaile se postarala Terezie Táborská. Na stovce (11,58) jí scházely pouhé tři setiny k limitu na juniorské mistrovství světa. Druhý titul v rekordu šampionátu vybojovala na 200 metrů (23,71). Na této trati už limit má splněný,“ zmínil její kouč Tomáš Vojtek.

Jméno Janků opět na scéně

Další zlato přidala v hodu oštěpem Natálie Gengelová, které je z Kladna, ale díky vzájemné výpomoci klubů letos závodí za Nehvizdy. Další Kladeňačka Anna Štěpánková přidala v hodu kladivem druhé místo.

Bronzové medaile získali Eliška Lacková v trojskoku a Jan Janků ve skoku no výšky. „Nejde o shodu jmen. Honza je synem bývalého reprezentanta Jana Janků. Navíc předvedl parádní výkon 201 centimetrů,“ prozradil Vojtek.

Další medaile se zrodily ve štafetách. „Nejsme moc velký ani početný oddíl, abychom vždy mohli poskládat štafety. Letos se nám ale v kategorii juniorek sešly čtyři výborné sprinterky a věděli jsme, že když dobře natrénují předávky, tak by se mohla medaile urodit,“ pokračoval šéftrenér atletického oddílu.

Štafetový zázrak

A urodila se ta nejcennější. Navíc v novém národním rekordu! Sestava Kateřina Kučerová, Terezie Táborská, Kristýna Skuhravá a Eliška Lacková dosáhla na 4x100 metrů času 46,03. Ale to nebylo - co týče štafetových zázraků - všechno. Kvartet dorostenců na 4x400 metrů měl totiž složení dané dávno před sezonou.

„Jiné kluky vlastně v oddílu nemáme. Pro mě je to menší zázrak, ale naši dorostenci, kteří ani nejsou specialisti na sprinty, se vybičovali k neskutečnému výkonu a berou stříbrnou placku ve třetím nejlepším času české historie,“ kroutil Vojtek hlavou ještě s odstupem několika dní.

Za pozornost ještě stojí vyjmenovat borce i s jejich atletickou specializací - o cenný kov se postarali Jakub Žižka (dálka), Jan Janků (výška), Jakub Truhlář (víceboj/tyč) a Patrik Geist (překážky). O jejich skvělé připravenosti a všestrannosti svědčí právě čas 3:23,35.