Basketbalisté ČEZ Nymburk vstoupili do semifinálové série nejvyšší basketbalové soutěže s týmem A Plus Brno. V prvním zápase vyhráli. Série se hraje na tři vítězná utkání.

Nymburk – A Plus Brno 76:60

Úvod střetnutí nezastihl domácí v dobrém rozpoložení. Špatně bránili a hosté tyto chyby bez milosti trestali. Až po oddechovém čase, který si vzal nymburský kouč Muli Katzurin se domácí dostali do tempa a ztrátu ze začátku utkání dotáhli na konci první čtvrtiny na dva body. Ve druhé části se oba týmy střídaly ve vedení, ani jeden z nich si nevytvořil větší bodový náskok.

Klíčový pro celý zápas byl úvod druhého poločasu. Nymburk díky sérii několika bodů soupeři odskočil až na deset bodů. Hosté do konce čtvrtiny zkorigovali na čtyři body. Poslední dějství bylo hlavně o nymburských brejcích. Po zisku míče vyráželi svěřenci trenéra Katzurina rychle na zteč brněnského koše a náskok postupně narůstal. Zkušený domácí celek si vedení pohlídal až do závěrečného klaksonu.

Body: Savanovič 12, Mirkovič 12, Rančík 10, Washington 10, Beneš 9, Mack 8, Sokolovský 7, Votroubek 4, Křemen 2, Nikkila 2 – Benda 20, Vrubl 10, Novotný 6, Prach 6, Machač 5, Gajdošík 4, Whitehead 4, Chán 3, Roland 2. Trojky: 17/1 – 13/2. TH: 21/19 – 18/12. Doskoky: 37:31. Chyby: 18:19. Čtvrtiny: 23:25, 14:14, 19:9, 20:12. Rozhodčí: Dolinek, Lukeš, Galajda. Nejlepší hráč: Sokolovský.

Katzurin: na začátku jsme k zápasu špatně přistoupili

Košíkáři Nymburka mají v kapse první vyhraný zápas semifinálové série hrané na tři vítězné zápasy s A Plus Brno. Soupeře doma porazili o šestnáct bodů 76:60.

„Začali jsme velice špatně, špatně jsme k zápasu přistoupili. V prvních osmi minutách jsme si nechali dát pětadvacet bodů,“ zlobil se na své svěřence trenér vítězného týmu Muli Katzurin, kterého však uspokojil zbytek zápasu. „Pak mohu být spokojen s obranou. Brno jsme udrželi na nízkém počtu bodů,“ řekl po utkání Katzurin.

Hodně rozzlobený byl po prvním semifinálovém mači trenér hostujícího celku Miroslav Pospíšil. „Znechutil jsem si basketbal na konci své kariéry. To nemá s basketem nic společného. To, co si dneska dovolil pískat pan Dolinek, vůbec nemá s rovinou a čestným člověkem nic společného,“ posílal ostrá slova směrem k rozhodčímu Pospíšil. Ten v poslední části stáhnul z palubovky Bendu a Vrubla, základní kameny jeho sestavy. „Stáhnul jsem je proto, že jsmě věděli, že nemůžeme vyhrát,“ řekl brněnský kormidelník. „Myslím, že jsme v Nymburce zanechali dobrý dojem ve srovnání s předešlými zápasy v Nymburce,“ domníval se Pospíšilův asistent Libor Jeřábek. „Předvedli jsme zlepšený výkon a hráli jsme to, co bychom proti Nymburku hrát měli. Domácí jsme trápili docela dlouho, v závěru docházely síly a Nymburk měl více hráčů na střídání,“ dodal.