Veskrze optimisticky hledí fanoušci na současné olympijské hry v Soči.

Ještě před slavnostním zahájením v pátek jsme oslovili několik zajímavých osobností, aby nám prozradili, jak vidí šance na zisk medailí pro české barvy a kdo by případně mohl mít zlatou.

Takřka všichni se shodli na tom, že bez cenného kovu se domů nevrátí rychlobruslařka Martina Sáblíková. A velkou důvěru má také tým českých biatlonistů a biatlonistek. A znovu připomínáme, že oslovení neměli nejmenší tušení, že právě biatlonisté medailovou sbírku o víkendu započnou.

Nejvíce optimismu v žilách proudí řediteli Zlatého pruhu Polabí Pavlu Hlaváčovi. Ten předpověděl, že se česká výprava vrátí dokonce s jedenácti medailemi! „Přivezeme tři zlaté, čtyři stříbrné a čtyři bronzové medaile. Zlatá bude určitě Martina Sáblíková, mohlo by to vyjít biatlonistce Gabriele Soukalové a máme tam také běžce na lyžích Lukáše Bauera," jmenuje sportovce jako na běžícím pásu Hlaváč.

Nejméně optimistické tipy hovoří o pěti medailích. Na následující straně posuďte sami tipy oslovených.

ANKETA: Kolik přivezou naši medailí ze Soči a kdo zlatou?

Amálie Votrubová
herečka DS Hálek

Tak sice jsem na mateřské dovolené, ale zase takový přehled, jaká jména jsou těmi největšími favority nemám. Medailí získáme maximálně pět. Medaili přiveze určitě Sáblíková a slyšela jsem, že v kondici je také lyžařka Šárka Strachová.

Jakub Marvan
hokejový fanoušek

Tak tipnul bych si, že získáme celkem pět medailí, z toho tři budou zlaté. Věřím biatlonistům, hvězdami budou určitě Soukalová a Moravec. A samozřejmě rychlobruslařka Sáblíková.

Markéta Tomčíková
mluvčí nymburské radnice

Nejsem v tomto oboru úplný odborník, ale myslím, že získáme pět medailí. Zlatou přiveze určitě Sáblíková a medaile by mohly přivézt 
i snowboardistky.

Pavel Hlaváč
Zlatý pruh Polabí

Když se zamyslím, tak vidím, že získáme tři zlaté, čtyři stříbrné a čtyři bronzové. Já jsem optimista, všem fandím a věřím jim. Zlatou medaili bude mít rychlobruslařka Sáblíková, vyjít by to mohlo i biatlonistce Soukalové a je tam i běžec Bauer.

Petr Pěnička
lékař nymburské záchranky

Přivezeme pět až šest medailí. Zlatá bude Sáblíková, mohlo by se to povést hokejistům 
a boulařce Nikole Sudové. Přál bych medaile také biatlonistům, i když u nich mám trochu obavy, aby zvládly nervy při závodech.

Ivan Uhlíř
místostarosta Poděbrad

Tipl bych si na osm medailí. Samozřejmě budu fandit hokejistům, zlatou by mohly získat Sáblíková a Soukalová. Překvapit by mohly akrobatické lyžařky, třeba dcera zpěváka Ledeckého Ester, medaile by mohli získat i biatlonisté a běžci.