Jako minulé ročníky, tak i letos se počasí vydařilo a nic nebránilo 23 mužstvům v tom, aby si užily basketbalu plnými doušky. Celkem se týmy utkaly ve třech kategoriích – muži, ženy a 4 Fun.

V kategorii 4 Fun se utkalo celkem 10 družstev, kde si zahráli jak amatéři, tak i mladí basketbalisté. Tuto kategorii nakonec vyhráli dorostenci z Nymburka „Minižáci“ po napínavém klání s dalším Nymburským týmem „GNBK“.

Do nové kategorie žen se nakonec přihlásilo 5 týmů a to především z Nymburka, ale i jedno družstvo z Kolína. Ve finále zvítězil tým z Nymburka nad družstvem „Šli jsme jenom kolem“.

V kategorii mužů se ve finálovém zápase, který přinesl i několik dramatických okamžiků, prosadil tým z Ústí nad Labem vedený bývalým nymburským odchovancem Zdeňkem Klobásou Hanzlíkem z Rychnova, který také získal cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje.

Poraženým finalistou byl loňský vítěz tým „BC Réma“ složený z nymburských odchovanců.

„Už nyní se můžeme těšit na příští ročník. Snad se sejde zase o pár týmů více,“ řekl jeden z organizátorů Pavel Hauerland. „Na závěr bych chtěl poděkovat městu Nymburk za dlouhodobou podporu této akce, stejně jako vedení klubu ČEZ Basketball Nymburk a jedné stavební firmě za poskytnuté ceny,“ dodal Hauerland.