Ať chtěl nebo nechtěl, to prostě musel slyšet v sobotu ráno každý, kdo bydlí v okruhu kilometru od nymburské Špičky. Tam se totiž pořádal další ročník čím dál populárnějších závodů dračích lodí Dragonfest.

Areál přístaviště, kde lodě závodily, bylo obleženo desítkami lidí už od časného dopoledne. Ačkoliv závodníky zlobily časté poryvy větru, počasí bylo přijatelné, což se nedá říci o jiných regionech. To potvrdil i vlakvedoucí Petr Procházka, který sice cítil lehkou únavu z nevyspání, ale závody si nenechal ujít. „Od čtyř ráno jsem jel ze Zlína a prakticky až do Kolína pořád pršelo. V Kolíně bylo ještě mokro a tady 
v Nymburce je jediné místo, kde je úplně sucho," říkal spokojeně železničář.

Na startu byla řada lodí, které zastupovaly firmy, sportovní kluby, partičky z restaurací nebo prostě jen taková náhodná sdružení. Nechyběly ani ryze dámské posádky, takže nikoho nepřekvapilo, když moderátor Radim Keith oznámil, že na startu jsou Krutý z rána.

Na břehu se také objevil místostarosta Pavel Fojtík 
v doprovodu své dcery. „Byli jsme se podívat na památkách a teď tady a všude je hodně lidí. To je dobře," konstatoval nymburský konšel.

Také obsluha u stánků 
s nymburským pivem se měla co ohánět. Případní dopingový komisaři by se při odběru vzorků asi nestíhali divit, kdo všechno závodil. Ale tady se opravdu v první řadě jednalo především o zábavu a až v té druhé o vážné sportovní zápolení.

Vítězové byli prostě všichni.