Nymburk má za sebou těžké zápasové vytížení a na Vánoce se už jeho hráči pochopitelně těší. Na přelomu týdne objeli půlku Evropy (Minsk, Gronningen) a do poločasu předváděli skutečně dost vánoční tempo. Sice to dvakrát vypadalo, že se utrhnou, ale Kolín – zejména Barnes, výtečně střílel (ostatně vtomhle ohledu je třetí vsoutěži), hlavně zkaždé možné pozice a udržel minusový stav na jediném bodu (47:46).

O poločase byl všatně favorita docela průvan, trenér Ronen Ginzburg své svěřence důrazně burcoval, a pomohlo to.

Hned po obrátce skutečně ČEZ ve skóre unikl na 12 bodů a tentokrát definitivně, byť závěr třetí čtvrtky opět vyšel lépe hostům a snížili manko na šest bodů. Byla to jejich labutí píseň, Ginzburgova parta už žádné překvapení v poslední desítky nedopustila a naopak skóre zvýraznila. Dokonce se (k trenérově mírné nevoli) pokusila pobavit dvě stovky diváků několika alley-oopy (přihrávka nad koš na smečujícího spoluhráče) i několika smeči.

ČEZ Nymburk – BC Kolín 88:72 (47:46). Body: Benda 20, Lenzly 12, Pumpla 11, Wilson 11, Nečas 10 - Barnes 20, Field 10, Zuzák 10. Čtvrtiny: 24:23, 23:23, 20:15, 21:11. Střelba: 36/78 (46%) – 27/66 (41%). Trojky: 7/31:6/20. TH: 9/11 – 12/17. Diváků: 200.