Tohoto turnaje se pravidelně zúčastňují nejlepší družstva z Čech a Moravy, samozřejmě jsou také pravidelnými účastníky celky z Německa či Polska. Letos měl turnaj úctyhodných dvacet osm účastníků. Samotný turnaj je takovou vstupní branou a přechodem dětí od miniházené k té „opravdové, velké“ házené.

Trenéři Hana Vejvarová a Tomáš Vejvar do tohoto turnaje nominovali třináctku poděbradských házenkářů kategorie minižactva, družstvo odcestovalo k turnaji ve složení Marek Bartoníček, Tomáš Baumgartner, Jan Bulíček, Šimon Cícha, Maxmilián Krejčí, Maxmilián Kulich, Antonín Loudil, Jakub Loudil, Filip Mansour, Vojtěch Nechvíl, Štěpán Rathouský, Petr Slavík a Filip Svoboda.

V základní skupině D poděbradský tým čekali zvuční soupeři, když se postupně utkal s pozdějším vítězem celého turnaje Talentem Plzeň, poraženým finalisty Lovci Lovosice, dále Duklou Praha, Loko České Budějovice, Házenou Děčín a Auto Škodou Mladá Boleslav. Výsledky týmu první den turnaje v základní skupině byly až nad očekávání trenérů, i přes věkový deficit celý tým odehrál se zkušenějšími soupeři velice vyrovnávané utkání. Nakonec si za první den připsal jedno vítězství.

Nadstavbová skupina přinesla malým Poděbraďákům další tři utkání s dobře známými Jiskrou Zruč nad Sázavou a Spartou Kutná Hora, a také s Lokomotivou Louny. I přes velmi vyrovnaná a na branky bohatá utkání získali poděbradští minižáci jedno vítězství.

Mimo zápolení na hřišti na děti čekal také doprovodný program, když si mohly užít nafukovací atrakce (skákací hrad, nafukovací terč, skluzavka a zametač), zblízka si prohlédnout policejní techniku a dozvědět se zajímavosti o práci policejního psovoda. Večer byl zakončen Fire show, tedy speciálním vystoupení plného ohnivých a pyrotechnických efektů.

V závěrečný den na družstvo poděbradských minižáků již čekalo pouze utkání o konečné umístění, které Poděbradským vyšlo na jedničku, když v krajském derby porazilo tým Sokola Úvaly II.

To však nebylo vše, protože dále měly poděbradští házenkáři a házenkářky možnost se zúčastnit vloženého turnaje miniházené 4+1, což byla velice povedená tečka za celým turnajem. Zde měli možnost poměřit své házenkářské dovednosti s družstvy Sokol Bělá pod Bezdězem, Liberec Handball a Sparta Kutná Hora.

„Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, a to jednak díky perfektní práci organizátorů a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Děti měly možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Všem poděbradským házenkářům a házenkářkám děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu,“ uvedl trenér Tomáš Vejvar.