Druhý turnaj v kategorii žen a mužů se odehrál sice za mírně chladného počasí, ale přesto bylo možné vidět parádní beachvolejbal.

Do ženské kategorie se přihlásilo celkem šest párů a tak se hrál turnaj systémem každý s každým. Byl to tedy boj o každý bod, který se přičítal na konto každého páru. Z pěti zápasů se podařilo dohrát bez jediné prohry páru Irča Chvojková a Dagmar Novotná, který se mohl radovat z jasného prvního místa. Na druhém místě skončila Andrea Votavová s Klárou Horáčkovou. Třetí místo si vybojovala Míša Zahrádková s Bárou Šperkovou. Na posledním šestém místě se překvapivě umístila vítězka prvního kola Káťa Mitrovská s Pájou Müllerovou.

Mužská kategorie na tom byla v počtu přihlášených o něco lépe, startovalo zde celkem deset dvojic. Muži se nejdřív utkali proti sobě v základních skupinách a poté všichni postupovali do vyřazovacího pavouka.

Z vítězství se radoval pár  Marek Kubíček a Kamil Urban. Tato dvojice měla ale cestu k titulu ulehčenou, jelikož pár Jiří Navrátil a Jirka Martinec po semifinálovém zápase odstoupil z turnaje. V souboji o třetí místo zvítězil pár Hauerland a Hudeček. Na čtvrtém místě skončil pár, který se stal překvapením turnaje pro svou obětavou hru a byl to Luděk Bajgar a Karel Ženíšek. Nově složený tým Jaroslav Votava a Vratislav Müller skončil na pátém místě, hned za nimi byl Roman Šuk s Markem Najmanem. Na sedmém místě se umístil nejstarší zúčastněný pár Alexandr Vondra a František Tvrz, jejichž výkon byl naprosto ohromující. Nově složený pár Marek Dytrych a Jan Černý skončil hned za nimi. Mezi poslední páry pak byli nováčci v mužských dvojicích Miroslav Žmuda s Davidem Helebrandem a Petr Šimáň a Václav Kaše.

„Tímto bych chtěl všem přihlášeným, zejména těm nově složeným párům, poděkovat za účast a věřím, že to pro ně byl pouze odrazový můstek pro další turnaje," uvedl jeden z organizátorů Kamil Urban.

Soutěž mixů

Tato série turnajů se pomalu dostala do poloviny a poslední kategorií, která se těší největšího zájmu, byly smíšené dvojice. Tentokrát se do turnaje přihlásilo třináct párů. „Kapacita turnaje tedy zatím není stále pokořena, ale přesto se jednalo o skvělý turnaj. Počasí zprvu nevypadalo nijak přívětivě a na písek nám spadlo z rána i pár kapek, ale naštěstí se počasí umoudřilo, a tak se mohlo hrát nakonec za relativně přijatelných podmínek. Někoho však mohl překvapit mírný vítr, který si s míčem občas docela pohrával a tak hru mohl trochu komplikovat," podotkl Kamil Urban.

Z postupně vyřazených týmů v pavouku se hrálo malé finále o deváté místo, které nakonec vyhrál pár Martin Prudký s Martinou Hanouskovou. Velké finále o první místo se nakonec povedlo lépe sehrát páru Kamila Urbana s Míšou Zahrádkovou. Druhé místo připadlo Jardovi Votavovi a Ajce Votavové. Třetí příčku si s přehledem uhrál pár Jirka Martinec s Bárou Šperkovou.

Konečné pořadí

Ženy: 1. Novotná/Chvojková, 2. Votavová/Horáčková, 3. Zahrádková/B. Šperková, 4. Danielová/T. Šperková, 5. Ptáčníková/Svobodová, 6. Mitrovská/Müllerová.

Muži: 1. Urban/Kubíček, 2. Navrátil/Martinec, 3. Hauerkand/Hudeček, 4. Bajgar/Ženíšek, 5. Votava/Müller, 6. Najman/Šuk, 7. Vondra/Tvrz, 8. Dytrych/Černý, 9. Žmuda/Helebrand, 10. Šimáň/Kaše.

Mixy: 1. Urban/Zahrádková, 2. Votava/Votavová, 3. Martinec/Šperková, 4. Navrátil/Krucká, 5. Šuk/Sochová, 6. Müller/Müllerová, 7. Zatloukal/Fialová, 8. Najman/Duchoňová, 9. Prudký/Hanousková, 10. Čížek/Černá, 11. Dytrych/Ptáčníková, 12. Černý/Košťálová, 13. Fogad/Pelešková.