Vzhledem k velmi značné marodce se tohoto turnaje mohlo zúčastnit pouze osm hráčů. V rámci klání, který bylo pro některé děti vůbec prvním v jejich házenkářské kariéře, se mladí poděbradští házenkáři postupně utkali s týmy ABB ELP Jablonce nad Nisou, domácím Sokolem Bělá pod Bezdězem, Sokolem Kostelec nad Labem, TJ Autoškoda Mladá Boleslav a na závěr s týmem Házená Děčín.

Jak již bývá v rámci soutěže středočeského krajského svazu házené tradicí, také v průběhu tohoto turnaje se jednotlivá utkání hrála bez ukazatelů a počítání skóre, nicméně poděbradští trenéři si výsledky jednotlivých utkání evidovali. „Nutno opět konstatovat, že na všech zúčastněných dětech bylo vidět velké zlepšení a hlavně obrovské zaujetí do hry,“ potěšilo trenéra poděbradského oddílu Tomáše Vejvara.

V konečné hodnocení turnaje tak poděbradští házenkáři odcházeli s bilancí tří vítězství a dvou porážek, když dokázali vstřelit sedmdesát pět branek do sítě svých soupeřů, za což od pořadatelů turnaje obdrželi diplom a sladkou odměnu.

Jak už se stalo na všech turnajích tradicí, snažení začínající poděbradských házenkářů podporoval velký počet fanoušků a to zejména z řad rodičů a sourozenců.

Tým Minižáků nastoupil v sestavě: Matěj Beneš, Ondřej Beneš, Petr Čížek, Roman Čížek, Kristián Faltus, Aleš Křelina, Václav Synek a Štěpán Zeman pod trenérským vedení trenérů Tomáše Vejvara, Aleše Křeliny a asistenta trenéra Lukáše Vejvara.

Výsledky utkání: Házená Poděbrady – ABB ELP Jablonec n/N 7:19, Házená Poděbrady – Sokol Bělá pod Bezdězem 21:7, Házená Poděbrady – Sokol Kostelec n/Labem 21:16, Házená Poděbrady – TJ Autoškoda Ml. Boleslav 18:14, Házená Poděbrady – Házená Děčín 9:18. (mal)

Nábor

Klub Házená Poděbrady stále přijímá nové hráčky a hráče, zejména ročníků 2009 – 2012. Od října děti trénují každé úterý a čtvrtek od 16:15 do 18:00 hodin v hale ÚJOP Poděbrady. Případné dotazy vám zodpoví trenér Tomáš Vejvar a to na telefonním čísle 603 343 096. Další informace o klubu: https://hazena-podebrady.estranky.cz/ případně na Facebooku klubu.