Nejprve brázdili písečné kurty odděleně mužské a ženské páry. Pro veliký zájem byla rozšířena kapacita turnaje z původních šesti na osm dvojic pro každou kategorii. „To zejména proto, aby si uspořádaný turnaj, při kterém zároveň probíhal hudební festival Barvy léta, mohlo užít více lidí," uvedl Kamil Urban z Beach klubu Poděbrady.

V kategorii žen potvrdil svou roli favorita pár Hauerlandová – Valterová, který po dohrání finálového zápasu proti dvojici Votavová – Horáčková opět dosáhl na prvenství v celém turnaji.

Malé překvapení se ale konalo v mužské kategorii, kde se sešly vcelku vyrovnané páry. Doposud neustále vítězící pár Votava – Chvojka se tentokrát musel spokojit s druhým místem, jelikož ho nakonec přehrál pár Urban – Kubíček, který v celém turnaji prohrál pouhý jeden set.

O třetí místo si to rozdal veteránský pár Valter – Weiss proti dvojici  Hauerland – Hudeček. Z vítězství se pak  mohli radovat druzí jmenovaní.

Poté patřil beachvolejbalový areál smíšeným párům, přesněji řečeno dvanácti dvojicím plus dalším fandům plážového volejbalu, kteří se přišli jen podívat.  „K vidění bylo více než dvacet zápasů. Kvalita  dosahovala uspokojivé úrovně. I méně zkušenější páry dokázaly v turnajové atmosféře předvést zdařilé výkony," řekl Urban. „Vypadalo to, že tropické teplotní hodnoty a rozpálený písek budou důvodem ke zlehčení tempa hry, ale opak byl pravdou. Navzdory doslova žhavému počasí hráli všichni stále v plném nasazení a chvilky pro odpočinek si většina nechávala až mimo zápas. Čím víc se však blížil konec turnaje, tím více se na hráčích podepisovala únava. Pro ty, kteří hráli i předchozí den, to platilo dvojnásob a bylo velice obtížné ušetřit síly do posledních zápasů," hodnotil zdařilý turnaj Urban.

Bylo zřejmé, že má z prozatímního pořádání akcí velice dobrý pocit. „Celkově lze považovat uplynulý beachvolejbalový víkend za úspěšný, jelikož se zúčastnilo mnoho lidí a počasí vyšlo na výbornou. Je jisté, že beachvolejbal v Poděbradech pomalu zakořenil a rozšíření  beachvolejbalového areálu na poděbradském jezeře by mohlo přinést více takto vydařených turnajů o větších kapacitách," dodal Urban.