„Na letošní ročník máme pro diváky připravenou opravdovou lahůdku,“ láká do ochozů předseda městeckého automotoklubu Miroslav Myška, „závod v Dymokurech se pojede jako závěrečný podnik šampionátu CAMS MČR Tourist Trophy a jezdec našeho klubu Michal Vecko má skvěle našlápnuto k zisku svého premiérového republikového titulu!“ Vecko má po pěti odjetých závodech ve třídě Supersport 600 zajímavý bodový náskok na všechny své pronásledovatele a na jeho straně bude výhoda domácího prostředí a citelně omlazeného motocyklu.

Vecko navíc nebude jediný z domácích jezdců, kteří se o tomto víkendu na domácí trati představí. V barvách městeckého AMK bude startovat i David Kužela, který ve třídě Twin svede bitvu mimo jiné s velezkušeným Zbyňkem Soukupem z nedaleké Jičíněvsi. Oba jezdce dělí v tabulce jen několik bodů a oba se budou snažit při závodě v Dymokurech dostat mezi nejlepší trojku ročníku.

To samé pak platí ve třídě 125SP i pro dalšího jezdce městeckého AMK Lukáše Fikkera, který může v Dymokurech rovněž pomýšlet na vylepšení svého konečného umístění v tabulce. „Lukáš bojuje sice asi v nejvíce vyrovnané třídě,“ doplňuje Myška, „ale jeho současná ztráta jsou pouhopouhé 4 body na třetího v průběžném hodnocení.“ Posledním čtvrtým jezdcem v barvách místního oddílu bude Luboš Koňák z nedalekých Cholenic, který mezi zkušenějšími kolegy v týmu sbírá zkušenosti a na trati se stejně jako Vecko představí se šestistovkou.

Navíc Dymokury, to letos nebudou jen výsledky ze závodního okruhu. Je to již víc jak 30 let, kdy motorističtí nadšenci z Městce Králové rozjeli čilý partnerský vztah s motoklubem z italského města Conselice. Unikátnost tohoto propojení jistě najdeme i v tom, že vzniklo za minulého režimu a otevřelo ve své době českým jezdcům dveře k řadě mezinárodních kontaktů. „Pomocí sociálních sítí se nám podařilo v poslední době na tuto spolupráci navázat,“ doplňuje předseda městeckého AMK, „a letos jsme náš kontakt zpestřili i vzájemnými návštěvami obou klubů.“

Nabízí se tedy otázka: Můžeme se tedy po čase těšit v Dymokurech i na italské jezdce? Na tento dotaz se nám ale bohužel dostává negativní odpovědi, jelikož v Itálii není v současnosti tradice přírodních závodních tratí tak aktuální jako v českém prostředí. „Naopak, my jsme využili pozvání z italské strany a naši jezdci měli možnost si vyzkoušet závod šestistovek na slavné Imole, což byl nejenže obrovský zážitek, ale pro jejich jezdecký růst rozhodně i jedinečná příležitost,“ dodává Myška. O zajímavou osobnost mezi hosty z Itálie ale v Dymokurech rozhodně nepřijdeme. Jedním z pozvaných bude i legendární kameraman Grand Prix Romano Neri, kterého mnozí fandové motocyklového sportu pamatují ještě z osmdesátých let, kdy tento muž objížděl s promítačkou sály tuzemských kinosálů a zprostředkovával motocyklové mistrovství světa i divákům za železnou oponou.

Pro úplnost zbývá už jen dodat, že v Dymokurech se bude závodit v termínu 1. – 2. září 2018. Sobota je vyhrazena tréninkům a neděle bude dnem závodů jednotlivých tříd.