Jelínka čekal nejprve trénink. „První trénink moji třídy Volná do 600 ccm poznamenal únik oleje s předchozí třídy Supermoto. Druhý trénink už byla trať v pořádku, jen jsem se málem poroučel k zemi, když pětadvacet metrů přede mnou spadl ve výjezdu ze zatáčky Jaroslav Křen senior. Tomu zachránil život jezdec Franta Loučka, který mu vyndal zapadlý jazyk,“ popsal nepříjemný karambol Jelínek. „K údivu všech se ale Křen vrátil v neděli z nemocnice a v klidu sledoval závody. Na tom by nebylo nic divného, kdyby neměl zlomenou klíční kost, lopatku a tři žebra,“ divil se Kevin.

Do závodů se Jelínek kvalifikoval s dalšími sedmadvaceti borci. „Na závody si našlo cestu kolem třiceti tisíc diváků,“ prozradil Jelínek, pro kterého bylo velkým zážitkem setkání s šestinásobným mistrem světa, Angličanem Jimem Redmanem a dvacetinásobným mistrem Československa Bohoušem Stašou seniorem. „Pak jsme sledovali Troligu, Baláže a další, kteří předvedli před hlavním závodem jízdu Osobností na krásných strojích času minulých,“ vypráví Jelínek.

Nejlepší startovní pozici si vyjel jako již poněkolikáté v sezoně Michal Dokoupil. „Já jsem startoval z osmé řady. Po startu jsem se dostal na dvacáté místo, kde jsem zůstal až do cíle,“ pochvaloval si Jelínek a přidal ještě jednu zajímavost. „Nejzajímavější byla pro diváky kilometrová cílová rovinka, kde se dosahovalo rychlosti kolem 240 km/h. Na konci následovala pravoúhlá zatáčka, která se za žádnou cenu nesměla projet rovně, jinak by následoval přinejlepším náraz do balíků, pak závor a nejhůř vlaku, který projížděl každých patnáct minut a dvacet metrů od zatáčky.“
A jen pro úplnost. Vítězem závodu se stal Dokoupil, který jako vždy přebíral cenu v převleku za Vinetu.