Plavec Tomáš Havránek coby student Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze v konkurenci plavců všech světových univerzit vyplaval v rámci reprezentační štafety na 4 x 200 metrů volný způsob účast v prestižním finále a v individuální disciplíně na 200 metrů motýl obsadil osmnácté místo, a to v čase 1:59,88.

„Potvrdil tím opět čas, kterým se stal teprve druhým Čechem, který historicky zaplaval 200 metrů motýl pod dvě minuty," uvedl k výkonům Tomáše Havránka jeho otec Miloš Havránek.

Tomáš sice těsně o osm setin vteřiny nesplnil limit na srpnové Mistrovství světa v Kazani, ale neztratil se ani na Letním mistrovství České republiky, kdy ze dvou individuálních startů vyplaval dvě medaile, a to druhé místo v disciplíně 200 metrů motýl, kdy zaostal o pouhé tři setiny vteřiny za zlatem a stal se tím dvojnásobným vicemistrem republiky v této disciplíně, a to v rámci Mezinárodního Mistrovství republiky i národního šampionátu. Následně obsadil v národním Mistrovství České republiky také třetí místo v disciplíně 50 metrů motýl.

„K těmto úspěchům přidal ještě bronzovou medaili za umístění oddílové štafety Bohemians Praha," dodal Havránek starší.