V prvním utkání poděbradské dívky narazily na trochu zkušenější tým Sokola Bělé p. Bezdězem, který byl mnohem kompaktnější a přesnější ve střelbě, a zaslouženě zvítězil v poměru 9:18. Ve druhém utkání se domácí házenkářky postavily družstvu Mladé Boleslavi, které má ve svém středu také chlapce. To se v průběhu utkání opíralo o jednu střelecky disponovanou hráčku, která dokázala vstřelit hned sedm branek. Nicméně i s tím se dokázaly Poděbraďačky vypořádat a nepustily ani jednou v průběhu utkání své soupeřky do vedení. Konečný výsledek 14:11 pro Poděbrady znamená, že holky získaly první historické vítězství.

Oldřich Budka
Osobnost Deníku: Oldřich Budka si pochvaluje rožďalovickou partu

V posledním utkání turnaje narazily Poděbrady na tým Házená Mělník, který disponuje hráčkami, kteří mají podobné zkušenosti jako poděbradské dívky. V zápase bylo skóre dlouho velice vyrovnané, nicméně domácí tým v průběhu utkání ani jednou neprohrával. To platilo až do úplného závěru utkání, kdy si domácí hráčky pohlídaly vítězství v poměru 9:8.

Sestava týmu mladších žákyň Házená Poděbrady: Radka Zázvůrková, Karolína Javůrková – Viktorie Žohová, Michaela Hujerová, Johanka Šťastná, Elena Káninská , Anna Mrázová, Barbora Kosinová, Kristýna Baumgartnerová, Nikola Festová, Hana Čiháková, Kristýna Hazdrová, Nicole Sollier, Amy Zeman, Adriana Skokanová, Nela Helekalová. Trenéři: Tomáš Vejvar, Hana Vejvarová a Veronika Sollier.

Další kolo Středočeské ligy sehrají Poděbradské mladší žačky v Mladé Boleslavi v neděli 8. října.