V prvním zápase nastoupili poděbradští proti Bělé pod Bezdězem, se kterou se tuto sezonu setkali již podruhé. Bělá si vybudovala v prvním poločase čtyřgólový náskok. Poděbradští sice bojovali, ale selhala střelba. Tolik tyček a břeven jako na začátku zápasu snad nedali za celou jarní sezonu. Střel těsně vedle brány nebo přímo do brankáře bylo sedmnáct, zatímco góly byly jen tři. S tím, jak se nedařila střelba, šla dolů i psychika celého týmu. O přestávce se trenéři pokusili jednak vytknout chyby, ale také nalít do hráčů naději, že nic není ztraceno. To se ukázalo jako prospěšné. Zároveň trenéři pozměnili na druhou půlku sestavu. Hned od začátku druhého poločasu začali hráči týmu Házená Poděbrady postupně stahovat náskok. Minutu a půl před koncem již byl náskok pouze o jediný gól. Čas již nedovolil poděbradským hráčům dotáhnout zápas alespoň do remízy. Za výkon v druhém poločase se však stydět nemuseli.

Ve druhém zápase nastoupili poděbradští mladší žáci proti domácímu týmu. Po prohře o jediný gól v prvním utkání si chtěli spravit chuť, a tak se na soupeře hned vrhli plnou silou. Soupeř jim byl sice na začátku vyrovnaným protivníkem, zvláště soupeřova pravá spojka dobře skórovala ze střel z deseti metrů. Přesto tým Poděbrad stále držel otěže zápasu ve svých rukách a udržoval si jedno až dvougólový náskok. Ve druhém poločase se začala projevovat dobrá fyzická kondice, na kterou při trénincích trenéři přes nevůli hráčů nezapomínají. Výsledkem pak bylo vítězstvím lázeňského týmu o šest gólů.

Dominik Truksa (vlevo)
Kanonýr Deníku Dominik Truksa: Kluci chtěli, abych dal deset gólů

Tým Házená Poděbrady jen na obě utkání v následující sestavě. Branku hájil již tradičně Matěj Beneš. Na pravém křídle se střídali Ondřej Beneš a Filip Urbánek. Na pravém křídle hráli Dan Urban, Iker Silva a David Matúšek, který nejdříve nastoupil na pozici pivota. Na pivotech se ukázali David Macan a Jakub Procházka. Na spojkách hráli Sebastián Martinec, Filip Málek, Šimon Škoch, David Kadeřábek a nová posila Olexander Jevpak. Saša Jevpak poprvé nastoupil na pozici spojky a jeho výkon se zdál být nadějný.

Nábor

Do týmu mladších žáků probíhá celoroční nábor chlapců (ročníků 2009 – 2010). 

Tréninky v měsících květen a červen probíhají na hřišti ZŠ TGM Poděbrady

Pondělí 17:30 - 19:00

Úterý 17:00 - 18:30

Pátek 17:30 - 19:00