Tohoto turnaje se pravidelně zúčastňují nejlepší družstva z Čech a Moravy, samozřejmě jsou také pravidelnými účastníky celky z Německa či Polska. Letos měl turnaj úctyhodných 28 účastníků. Samotný turnaj je takovou vstupní branou a přechodem dětí od miniházené k té „opravdové, velké“ házené. Trenéři Hana Vejvarová a Tomáš Vejvar do tohoto turnaje nominovali hned třináctku poděbradských házenkářů kategorie minižactva, těsně před odjezdem onemocněl jeden z tahounů týmu Kristian Macan, tak nakonec družstvo odcestovalo k turnaji ve složení Mikuláš Beran, Adam Bradna, Vítězslav Pokorný, Štěpán Cícha, Vladimír Obrazcov, Anička Mrázová, Ondřej Škopek, Ondřej Víša, Adam Pošík, Nikola Festová, Anežka Černá a Jakub Bradna.

V základní skupině D poděbradský tým čekali opravdu zvuční soupeři, když se postupně utkal s družstvy Talentu Plzeň, Lovců Lovosice, dále s pozdějším vítězem turnaje ze Zruče nad Sázavou a finalistou Házenou Náchod, TJ JM Praha Chodov a Sokolem Velké Meziříčí II. Výsledky týmu první den turnaje v základní skupině byly až nad očekávání trenérů, pouze zápas s vítězem celého turnaje Jiskrou Zruč byl pro hráče i trenéry opravdovým očistcem. Druhý den turnaje byl týmu poděbradských minižáků a minižaček znát značný úbytek sil, který byl také zapříčiněn vysokými teplotami, které v průběhu turnaje ve městě pod Ještědem panovaly.

Roman Herzán
Kanonýr Deníku Roman Herzán: Snad jsem nebyl nikde plonkový

Nadstavbová skupina přinesla malým Poděbraďákům utkání s asi nejkultovnějším českým házenkářským týmem, tedy Duklou Praha, ale také s Kovofinišem Ledeč n./S. a dobře známou Spartou Kutná Hora. Mimo zápolení na hřišti na děti čekal také doprovodný program, když si smohly užít nafukovací atrakce (skákací hrad a speciální velká překážková dráha), zblízka si prohlédnout policejní techniku a dozvědět se zajímavosti o práci policejního psovoda, shlédnout exhibici trial show, akrobacie a skocích na kolech v podání desetinásobného mistra ČR Vlasty Čiháčka a jeho týmu nebo se zúčastnit taneční soutěže.

„Zajímavostí bylo, že vítězem této soutěže byl člen našeho týmu Ondra Škopek,“ uvedl poděbradský trenér Tomáš Vejvar. Večer byl zakončen Fire show, tedy speciálním vystoupení plného ohnivých a pyrotechnických efektů.

V závěrečný den na družstvo poděbradských minižaček a minižáků již čekalo pouze utkání o konečné umístění, které poděbradským vyšlo na jedničku, když výrazně porazili tým Sokola Juliánov – Brno. „To však nebylo vše, protože dále měly poděbradští házenkáři možnost se zúčastnit vloženého turnaje miniházené 4+1, což byla velice povedená tečka za celým turnajem. Zde měli možnost poměřit své házenkářské dovednosti s družstvy HBC Strakonice, Lovci Lovosice a Sokola Velké Meziříčí,“ řekl trenér.

„Celý turnaj lze hodnotit pouze pozitivně, a to jednak díky perfektní práci organizátorů a také týmovému a kamarádskému přístupu celého poděbradského družstva. Děti měly možnost získat tolik potřebné zkušenosti, které se jim v budoucnu určitě budou hodit. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu,“ dodal Vejvar.