V průběhu všech utkání se postupně představilo všech dvanáct poděbradských chlapců a na všech bylo vidět opět obrovské nadšení pro hru, snaha a bojovnost při provádění házenkářských dovedností, které se doposud při tréninku naučili.

V průběhu celé jarní soutěže, která se odehraje turnajově vždy u jednoho z účastníků, se nebude během jednotlivých utkání počítat oficiální skóre, nicméně každý tým si pro své potřeby vede vždy zápasovou statistiku. Poděbradští trenéři tak evidují v jednotlivých utkáních počet vstřelených a obdržených branek a také nevyužité jasné brankové příležitosti. Mají tak samozřejmě i přehled o konečných výsledcích jednotlivých utkání. Celá soutěž také slouží jako příprava na největší turnaj pro tuto kategorii MEGAMINI, kterého se tento tým v polovině června tohoto roku v Liberci zúčastní.

V úvodní utkání na turnaji nastoupili poděbradští minižáci proti domácímu družstvu Sparta Kutná Hora, to turnaj odehrálo s velmi početným kádrem, a jak už bývá pravidlem s tímto družstvem, hrála se velmi svižná házená s celoplošnými obranami. V prvním poločase byla hra velmi vyrovnaná, v tom druhém však poděbradští zrychlili hru v útočné fázi a přidali na agresivitě v obraně, což znamenalo konečný výsledek 15:12 ve prospěch Poděbradských.

V podobném duchu, tedy velice rychlé hře poděbradských hráčů, se neslo také druhé utkání se Sokolem Bělá. Zde však poděbradské minižáky zastihl tento zápas ve střelecké formě, když se v průběhu utkání dokázali vstřelit dvacet jedna branek. Také obranná fáze byla celkem povedená. Odpovídal tomu také výsledek tohoto utkání, který vyzněl jasně pro Poděbradské v poměru 21:7.

Ve třetím utkání nastoupili minižáci z lázeňského města proti již zkušenějšímu soupeři Sokolu Úvaly, ten turnaj přijel s velmi početným kádrem, který již má odehráno přece jen více utkání „velké“ házené, což bylo znát zejména v prvním poločase. V tom druhém však Poděbradští zrychlili hru v útočné fázi a přidali na agresivitě v obraně, což znamenalo konečný výsledek 12:11 v jejich prospěch.

V posledním utkání bylo soupeřem poděbradských mladíků družstvo Sokola Kostelec, tomu i díky osmnácti neproměněným šancím Poděbradští jasně podlehli v poměru 11:21.

„Vystoupení všech zúčastněných na tomto turnaji opět lze hodnotit pouze pozitivně, protože všichni hráči na těchto turnajích získávají tolik potřebné praktické zápasové zkušenosti, které při sebelepším tréninku získat nemohou. Velice pozitivní je také fakt, že všechna družstva jsou velice vyrovnaná a diváci, tak můžou sledovat velmi dramatický průběh jednotlivých utkání,“ uvedl Tomáš Vejvar, trenér oddílu Házená Poděbrady.

Další utkání odehraje tým minižáků v sobotu 27. 4. 2024 na venkovním hřišti v Kostelci nad Labem.

Poděbradský tým vedený trenéry Tomášem Vejvarem a Hankou Vejvarovou nastoupil v následujícím složení: Maxmilián Krejčí – Marek Bartoníček, Tomáš Baumgartner, Jan Bulíček, Maxmilián Kulich, Antonín Loudil, Jakub Loudil, Filip Mansour, Vojtěch Nechvíl, Štěpán Rathouský, Petr Slavík, Filip Svoboda.