Turnaj byl atraktivní tím, že mezi disciplínami byly tři nové sportovní aktivity, které milovický areál Milten nabízí – plážový volejbal, plážový fotbal a bubble fotbal. Účastníci turnaje si jako jedni z prvních mohli zahrát na nově vzniklém plážovém hřišti, které je nově otevřené veřejnosti.

Zúčastnilo se osm dvojic, které byly rozděleny do dvou skupin. Týmy sbíraly po celý turnaj body za vítězství v pěti disciplínách, aby měly co nejlepší postavení do následujícího vyřazovacího pavouka. Poslední finálovou a rozhodující disciplínou byl plážový fotbal. Hráči různých věkových kategorií sváděli dramatické zápasy ve velmi teplém a slunečném počasí. Ve finále musely dokonce rozhodovat penalty o celkovém vítězi. Duo Velechovský – Mesík proměnilo dvě penalty ze čtyř kopů a duo Řezníček – Kocián vstřelilo o jednu branku více a mohlo slavit celkové vítězství v tomto míčovém pětiboji.
Vítězové obdrželi originální skleněné trofeje a sportovní prezenty.

„Turnaj se hrál deset hodin, panovala přátelská atmosféra, grilovalo se, pilo se, bavilo se a po turnaji následovala večerní beachpárty, na které vystoupily rockové skupiny RAZZ a DIESEL," řekl po turnaji pořadatel akce Tobias Zohner. „Tímto bychom chtěli jménem organizátorů poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se na akci podíleli a poděkování patří panu Pourovi, milovickému starostovi, díky jehož podpoře se mohla uskutečnit tato skvělá akce nejen pro mladé spojující sport a kulturu, kterou určitě zopakujeme," dodal Zohner.

Pořadí: 1. Řezníček – Kocián (PragaCup), 2. Velechovský – Mesík (Power Rangers), 3. Šedivý – Danko (CLD).