„Projevila se u něho náročná zimní příprava pod vedením jeho trenéra a otce Michaela Vrbenského v naší hale i na našich otevřených dvorcích v Poděbradech a 
v Praze pod vedením zkušených trenérů," uvedl sekretář poděbradského klubu Václav Zítko.

Osmatřicátý dorostenec 
v republice, který je registrovaný v pražském Olympu, prokázal v konkurenci 47 nejlepších českých hráčů, kteří preferují domácí turnaje před zahraničními, nejlepší formu. Pavoukem procházel jako nůž máslem. Jeho tažení nezastavil ve finále ani jeho oddílový kolega Bolardt. Prvního nasazeného porazil Vrbenský 6:1, 6:2. „To je výsledek jako hrom. Vždyť Bolardt je sedmnáctý nejlepší dorostenec 
v naší republice a on mu povolil pouhé tři gamy," podotkl Václav Zítko.

Oba finalisté poté spojili síly v deblu. A spojení to bylo úspěšné. V cestě za titulem přitom museli porazit hvězdy z Prostějova. Ve finále porazili dvojici Čtverák, Guziur 6:6, 6:4.

Tento skvělý výsledek nezůstal bez odezvy. „Za předvedený vynikající výkon byl Michael nominován na mistrovství Evropy juniorů jednotlivců, které se koná v ruské Moskvě a současně byl nominován i do družstva juniorů na mistrovství Evropy družstev, které se koná v Turecku," řekl jeho otec Michael.

„Na úspěšné cestě do naší dorostenecké špičky i prosazení se v reprezentaci přejeme Michaelovi hodně úspěchů," konstatoval Václav Zítko.