Turnaje se zúčastnilo 12 pozvaných hráčů z republikové špičky. Chyběli jen otec a syn Muroňové z Brna a Železný z Prahy.

Dvanáct hráčů bylo rozděleno do tří skupin. V každé byl jeden hráč nasazen podle žebříčku, zbytek hráčů se dolosoval.

Ve skupinách se hrálo každý s každým na jeden hraný set. Do dvou semifinálových skupin postoupili dva nejlepší hráči spolu s dvěma třetími. Zbytek hráčů bojovalo o 9. až 12. místo. V semifinále se tak objevili z prvních míst J. Pavelka, Věchet a Licek. Především poslední jmenovaný předváděl dobrou hru a nedovolil Kokojanovi obhájit post nasazeného hráče.

V semifinálových skupinách to opět jiskřilo a k vidění byl debl nejvyšší úrovně. V „zelené“ skupině patřili k hlavním favoritům J. Pavelka a Licek, což oba potvrzovali až do závěrečné sady. Jenže závěr se Lickovi nepovedl a ztrestal tím nejen sebe, ale i favorizovaného Pavelku. Oba tak putovali do skupiny o 5. – 8. místo. V „modré“ skupině vyhrál lídr Věchet všechny sady a s přehledem postoupil. O dalším postupujícím rozhodoval díky shodnému počtu bodů servírovací rozstřel na pět podání – co servis s tečí, to jeden bod. Kokojan vyhrál nad Tezzelem 2:0 a postoupil do finále.

V malém finále o 5. – 8. místo bezkonkurenčně panoval Pavelka. Šestou příčku bral Tezzele, který udolal na servisový rozstřel Sedlatého.

Ve finálové skupině svedli boj čtyři nejlepší playeři z obou semifinálových skupin, mezi nimiž byli hned tři specialisté z SKP Nymburk. Tuto trojici ještě doplnil snaživý moravák Šneider.

Samotné finále připomínalo deblovou blamáž, o kterou se postaral nešťastník Hamerník, který hrál úvodní sadu s Věchtem. V jednu chvíli vedl Kokojan se Šneiderem 7:2, přesto ale prohráli 11:12. Druhou hru vyhrál zlepšený Hamerník s Kokojanem nad Věchtem se Šneiderem 10:3. Finálovou blamáž dokonalo zranění kolena Hamerníka za stavu 3:1 pro Kokojana s Věchtem.

Celkové pořadí MČR jednotlivců – King of debl 2008: 1. Tomáš Kokojan, 2. Vojta Věchet, 3. Petr Hamerník, 4. Jiří Šneidr, 5. Jiří Pavelka, 6. Marek Tezzele, 7. Petr Sedlatý, 8. Jindřich Licek.