Zúčastnila jste se evropského šampionátu v aerobiku a hned z toho byla stříbrná medaile. Jaký je to pocit?

Jsem neuvěřitelně šťastná, že se nám povedlo získat titul vicemistrů Evropy hned na prvním evropském šampionátu. Člověka to neuvěřitelně nakopne.

Co na to říkala rodina, kamarádi, vaši nejbližší?

Hned po vyhlášení mi začala chodit spousta esemesek od rodiny a přátel. Moc mě potěšilo, že na mne byli pyšní nejen rodiče, ale i kamarádi. Všem jim děkuji, že nám drželi palce.

Jaký byl vůbec celý šampionát?

Byl opravdu nezapomenutelný a já si ho moc užila. Atmosféra tam byla úplně jiná, než na jakou jsem zvyklá ze závodů, které se konají v Čechách. Fandili nám závodnice i závodníci ze zahraniční a tím jsem byla příjemně překvapená. Takže pevně doufám, že to nebyl poslední úspěšný šampionát.

Vaše skladba musela nadchnout. Tušili jste hned po jejím odcvičení, že to bude stříbro?

Sestava nadchla jak porotce, tak i ostatní týmy a jejich trenéry nejen z České republiky. Se svým výkonem jsme byli spokojeni, a tak jsme doufali, že by nějaká ta medaile mohla klapnout. A taky že jo.

Vy jste dříve sklízela úspěchy v poděbradském oddílu, nyní jste v Praze. Jak jste se tam dostala?

Původně jsem měla ve Fit studiu D v Praze pouze hostovat. Oslovili mne s nabídkou cvičit u nich v triu, z čehož jsem měla obrovskou radost. I nadále jsem měla být členkou poděbradského oddílu. Ale vlivem nepříznivých okolností v Poděbradech jsem nakonec do Prahy přestoupila. A jak je vidět, vyplatilo se.

Musí být náročné skloubit školu s tréninkem a dojížděním…

Popravdě to není vůbec jednoduché. Po škole nasednu na autobus a jedu na trénink, ze kterého se vracím až po osmé večer a teprve pak se jdu učit, i když bych někdy raději šla rovnou spát.

Čeho byste chtěla ještě dosáhnout?

V prosinci tohoto roku se bude konat mistrovství světa v karibském Martiniku, kam jsme se také nominovali. Kdyby i tam cinkla nějaká medaile, bylo by to super. Bohužel Fisaf náklady spojené se zahraničními závody velkým skupinám nehradí, a protože tato cesta bude finančně nákladná, snažíme se sehnat sponzory, aby nám pomohli splnit si náš sen.