Absolutními vítězi nymburského závodu se stali Jaromír Dědeček z Turnova a Lenka Zemanová z Plzně, které se jako jediné podařilo o deset vteřin překonat traťový rekord z loňského roku. Tituly krajských přeborníků obhájili Michal Michálek z Mělníka a Iveta Fořtová z Kolína.

Klubko hlavního pole 89 startujících se po prvním tříkilometrovém okruhu rozdělilo na několik skupinek. Pořadí v závodě se několikrát měnilo, po sedmi kilometrech čelo závodu dost prořídlo. Na tartanové dráze se jako první objevila dvojice závodníků Dědeček – Havelka. Čtyři sta metrů před cílem nasadil k velkému trháku první z této dvojice a neohrožován proběhl cílem. „Startoval jsem v Nymburce poprvé a trať se mi velmi líbila. Byla plynulá, bez prudkých zatáček a nasazené tempo mi vyhovovalo. Je mi teprve dvacet a desítku zatím ještě moc neběhám, věnuji se spíše stýplu,“ svěřoval se po závodě šťastný vítěz. Z deseti nymburských závodníků si vedl nejlépe Petr Šubert.

V rámcových závodech bylo na předních místech nejvíce vidět mladé závodníky SKP Nymburk.

Výsledky hlavního závodu: (10000 metrů): 1. Dědeček (Syner Turnov) 31:23, 2. Havelka (KOBRAS Praha) 31:29, 3. Bartoš (Jablonec nad Nisou) 31:38, 4. Matějů (Spartak Praha 4) 31:47, 5. Miler (AC Mladá Boleslav) 32:08,…20. Šubert (SKP Nymburk) 34:54.
Pořadí v krajském přeboru – muži: 1. Michálek 33:17, 2. Mráz (oba Sokol Mělník) 34:24, 3. Fořt (Sokol Kolín) 34:28.
Ženy: 1. Fořtová, 2. Šandová (obě S. Kolín), 3. J. Čokrtová (Český Brod).