„Konečné sedmé místo v první lize je nečekaným úspěchem, protože tým vypadal zpočátku na to, že se bude prát v dolních patrech, kde by to bylo hodně nervózní," řekl po posledním utkání předseda nymburského oddílu Jindřich Licek.

Pro nově složené mužstvo bylo složité do první ligy naskočit, přesto s přehledem obstálo. Vždyť účast ve vyřazovacích bojích čekal asi málokdo. „Je vidět, že volejbal v Nymburce má příznivé podhoubí a do budoucna by se zde mohl opět usadit na slušné úrovni. Zázemí a především diváci jsou velkou chloubou Nymburka v první lize," neskrývá spokojenost předseda klubu.

A určitě ví, o čem mluví. Nymburský volejbal, to není jen mužstvo mužů. Ale také potěr a tedy budoucnost volejbalu ve městě. „Dalším velkým plusem je zrod systému výchovy volejbalové mládeže, ze které může v delším horizontu vzejít nějaký talent a doplňovat týmy dospělých," věří Licek.

Nyní v Nymburce můžete navštěvovat mládežnické volejbalové týmy, které hrají nepravidelně turnajovým systémem. Termíny jednotlivých turnajů najdete na webových stránkách nymburského volejbalového klubu v sekci kalendář.

Už tuto neděli můžete přijít na turnaj mladších žákyň, který se koná v hale na zimním stadionu v Nymburce. Začátek je stanoven na 10 hodin a klání potrvá do 13 hodin. „Zůstaňte volejbalu věrni a přijďte povzbudit naše mládí," láká diváky na turnaj Licek.