Patří mezi nohejbalové a také stolnětenisové legendy. Narodil se a vyrůstal na Loučeni, pak se přestěhoval do Libice nad Cidlinou. Od roku 1963 bydlí v Nymburce. Celý život sportoval, funkcionařil nebo dokonce řídil sportovní mače. Organizoval sportovní i společenské akce, při oslavách platil za velmi zdatného zpěváka a baviče.

„Můj největší sportovní zážitek byl asi první postup do druhé ligy ve stolním tenise, což se nám podařilo ještě dvakrát,“ uvedl Antonín Čermák. „Mým oblíbeným spoluhráčem byl o třináct let mladší Honza Urbánek,“ uvedl osmdesátník, který získal stříbro na světových hrách veteránů v Dánsku.

Na jeho nohejbalové umění zavzpomínal také Zbyněk Klepač. „Zpočátku bral tento sport jen jako doplňkový na léto. Potom byl ale spoluzakladatelem oddílu TJ Lokomotiva Nymburk, kde dlouhá léta hrál a funkcionařil. A stal se také předsedou okresního nohejbalového svazu,“ vyprávěl Klepač.

Na jeho úspěchy, ale hlavně na jeho životní jubileum nezapomněli ani v oddíle stolního tenisu. „Je to jedna z model stolního tenisu na Remanenci, ale také celého okresu. Ačkoliv svým vzrůstem pomenší, díky svému obrovskému srdci a bojovnému duchu velký hráč,“ řekl na jeho adresu tiskový mluvčí A týmu, šéf mládežnické mikroakademie a pedagog Tomáš Kokojan. „Tonda Čermák bez nadsázky patří mezi nejlepší hráče celé, zhruba šedesátileté oddílové historie. Všichni bývalí spoluhráči a kamarádi z Lokomotivy přejí svému super sportovnímu parťákovi, zábavnému a veselému ´muzikomanovi´ a dobrému člověku, maximum sil, vůle, optimismu a jeho tradiční sportovní urputnosti do jeho dalších životních bojů,“ popřál na dálku Kokojan.

A k přání pevného zdraví se připojuje i redakce.