A hráči Sadské předvedli výkon, za který se rozhodně nemusí stydět. Ovšem hned v první lajně hráčů zahájil krásnou hru domácí Jiří Hetych (614) hrající proti Tomáši Bekovi (538), a nejen že smazal ztrátu z prvního zápasu, ale ještě přidal +22 kuželek k dobru. Jeho spoluhráč Martin Podzimek (578), který nastoupil proti Aleši Košnarovi (582) naopak čtyři kuželky ztratil, a tak byl před druhou čtveřicí hráčů stav 1:1 (+18 kuželek pro Českou Třebovou).

Za Sadskou nastupili do závěrečného boje Antonín Svoboda a Václav Schejbal. Za soupeře bojovali Pavel Jiroušek a Miloslav Hýbl.

Svoboda neudržel nejlepšího hráče první ligy a reprezentanta Pavla Jirouška a ztratil dalších třicet tři kuželek (556:589, skore 1:3).

Václav Schejbal měl k úspěchu blíže. Na dvou drahách soupeře porazil, na dvou prohrál, celkově však soupeř zvítězil o dvanáct kuželek (577:565) a bral tak bod do celkového součtu.

Sadská tedy prohrála 1:5 při 2241:2358. Celkově vyhrál a do finálového turnaje postupila Česká Třebová v poměru 7:5 a 4507:4444.

„Není však třeba věšet hlavu, čtvrfinále je velký úspěch, celkem třikrát dokázali kuželkáři Sadské porazit prvoligová družstva,“ uvedl po utkání Michal Sekyrka, člen sadského klubu.

Ještě však čeká na čtyři hráče Sadské Mistrovství republiky dvojic, které se uskuteční 11. června na čtyřdráhové kuželkně v Podbořanech. „Účast na něm si v kvalifikačních turnajích zajistili Aleš Košnar ve dvojici s Tomášem Bekem a Václav Schejbal s Martinem Schejbalem,“ dodal Sekyrka.