V lyské herně se odehráldruhý ročník turnaje o MISTRA LYSÉ 2008 v poolbilliárdu. Sešlo se celkem dvanáct hráčů, kteří se pokoušeli převzít tento titul loňskému vítězi Michalu Ničovi. Hrálo se systémem DKO ve hře 8ball a 9ball.

Letošní ročník byl v polovině turnaje obohacen o herní 9ball Jackpot, kde bylo účelem potopit devítku korektním způsobem na jeden náběh, což se podařilo Jindrovi Hochmanovi, kterýsi tímto odnesl Jackpot ve výši 330 Kč.

Po té se rozběhla druhá polovina turnaje, kde začalo jít do tuhého a objevili se první vyřazení hráči. Velice dobře si v turnaji vedl Martin Dubský, kterému je 15 let a je žákovským členem BC Lysá nad Labema ve skupině A zaváhal až v duelu s Michalem Ničem, ale i přes toto drobné zaváhání se probojoval do semifinálové čtveřice a naznačoval, že se schyluje k velké senzaci. Ze skupiny A se probojovali Josef Jablonský a Michal Nič. Ze skupiny B postoupil do semifinále již zmiňovaný Martin Dubský a Jindra Hochman.

V prvním duelu porazil překvapivě Martin Dubský Josefa Jablonského 3:1 a byl znám první finalista. V druhém duelu porazil loňský mistr Michal Nič Jindru Hochmana po dramatickém souboji 3:2 a všichni čekali, jak si povede Martin proti Michalovi. Mezi tím se odehrál zápas mezi Jindrou a Josefem o třetí a čtvrté místo, kde se podařilo Jindrovi Hochmanovi porazit Josefa Jablonského 3:1.

U hlavního stolu se začalo rodit velké překvapení a již od začátku bylo vidět, že Michal Nič to nebude mít s obhajováním titulu vůbec lehké, souboj byl velmi dramatický a bylo jasné, že mladičký Martin si vzal ponaučení z prvního duelu s Michalem ve skupině A. Nakonec rozhodl až poslední pátý zápas o vítěztví Martina nad Michalem.

Konečné pořadí: 1.Martin Dubský, 2.Michal Nič,3.Jindřich Hochman.

Doufejme , že se bude takto dařit Martinovi na MR juniorů a kadetů 2009 kam jedou společně se Soňou Čadkovou na přelomu měsíce ledna a února reprezentovatlyský klub.