Plavci ročníku 2002 se utkali na bazénu v Trutnově, kde nymburský oddíl hájila Bára Jeřábková. V celkem třech kraulových disciplínách si vyplavala sice umístění až ve druhé polovině startovního pole, ale na 200 m kraul a 400 m kraul má nové osobní rekordy. „Díky Baru za reprezentaci," uvedl předseda plaveckého oddílu Michal Hrstka.

Nejblíže od rodného města to měli plavci ročníku 2003, kteří bojovali v novém bazénu v Mladé Boleslavi. Jediným, avšak velice úspěšným reprezentantem Lokomotivy, byl Michal Hájek. „Byť byl průběh sezony bez velkého progresu, Michal v sobě našel vnitřní sílu a mile překvapil," chválil borce předseda.

Jeho oblíbené prsařské disciplíny 100 i 200 metrů se nesly v duchu jasného vítězství. „Svým soupeřům ukázal záda a s fantastickými osobními rekordy si přivezl dvě zlaté medaile a dva tituly Mistra republiky," radoval se Hrstka.

Do sbírky ještě přidal dvě pátá místa na 100 m a 200 m polohový závod a šesté místo na 100 m znak.

Plavci ročníku 2002 se vydali do Kopřivnice, aby tam poměřili své síly a také se hezky rozloučili se žákovskou kategorií. „Náš oddíl zde reprezentovali Tereza Konšelová a Jakub Vejtruba. Jakub se i s mírnou virózou představil na třech tratích – 100 m a 200 m prsa a 400 m K. V těžké konkurenci si vylepšil svá umístění oproti nominacím a na nejdelší prsařské trati si vylepšil svůj nejlepší zaplavaný čas," uvedl šéf plaveckého klubu.

Tereza Konšelová odjížděla do Kopřivnice s vědomím, že její kvalifikace ji předurčuje k medailovým postům. Tuto nezáviděníhodnou pozici však zvládla na výtečnou a na prsařských tratích nedala svým soupeřkám žádnou šanci. Stylem „start – cíl" doplavala úspěšně za svým zlatým snem a je tak dvojnásobnou Mistryní republiky na tratích 100 a 200 metrů prsa, navíc v nových osobních rekordech.

„Další závody – 100 m PZ, 200 m PZ, 100 m Z a 200 m Z zvládla velice slušně a umístila se v první desítce," přidal další umístění Hrstka.

„Zimní mistrovství jsou krásnou minulostí a díky plavcům i trenérům jsou psány zlatým písmem a vejdou do dějin nymburského plavání, jako jedny z nejúspěšnějších," byl nadšený Hrstka. „Velké poděkování paní trenérce Ivaně Řehákové za společné vedení všech plavců," dodal.