Za ASCR startovalo 18 závodnic (+ quartet) v 7 kategoriích (z 10 možných) – a přivezlo domů nádherných 16 medailí. Závodilo se v těchto disciplínách: roller, in-line, taneční páry, quartet. Sadský klub se specializuje hlavně na rollerové krasobruslení, ale po jedné závodnici měl i v disciplínách „přípravka in-line“ (a hned zlatou) a „adult in-line“ (stříbrnou).

Na všechny své svěřenkyně je trenérka a předsedkyně ASCR Karolína Soukupová nesmírně pyšná. „Za necelé dva roky existence klubu je až neuvěřitelné, jaké krásné výkony slečny dokázaly na závodech předvést. Mnoho z nich začalo mnohem později, přesto sledovat jejich jízdy byl zážitek. Celý závod byl skutečně krásným zážitkem pro nás všechny,“ měla radost Soukupová.

Závod byl zároveň nominačním závodem na 1. Mistrovství České republiky, které se uskuteční koncem května opět v Mostě. Ten musí proběhnout na stejném místě, jelikož ASCR nemá vhodný prostor pro pořádání mistrovských závodů.

Nominace na mistrovské závody bude do 14 dní určena Českým svazem kolečkového krasobruslení. MČR by se za sadský klub mělo pravděpodobně zúčastnit 6 sólistek a 1 quartet.

Další plán ASCR: 11. června 2022 se část klubových slečen představí pod vedením druhé trenérky ASCR se svými třemi vystoupeními na School Food Festu na kolonádě v Poděbradech. „Tímto jste všichni srdečně zváni,“ uvedla Soukupová.

Velký dík od trenérky a předsedkyně klubu ASCR patří druhé trenérce klubu Andree Soukupové Fröhlich, která připravuje krasobruslařské začátečníky, dále paní Olině Borecké, která je klubovou asistentkou, a nakonec klubovému fotografu panu Luboši Boreckému za jeho překrásné fotky ze všech klubových akcí.

Medaile z VC Mostu

Zlaté: Pěnkavová Eliška, Frenclová Barbora, Valná Kateřina, Macháčková Nella; quartet-Sunrise: Košvancová Kateřina, Borecká Karolína, Baštová Andrea, Skokanová Lucie

Stříbrné: Hejná Eliška, Cindrová Laura Marie, Baštová Andrea, Borecká Karolína, Trhlíková Anna

Bronzové: Plocková Alexandra, Frenclová Magdaléna, Košvancová Kateřina