Nymburská Lokomotiva přivjela do Kladna s patnácti plavci, kteří během dvoudenního klání vyplavali celkem dvacet medailí v individuálních závodech a tři ve štafetách.

Skvělou formu prodali a přeborníky kraje se stali: Václav Jecha na 50 metrů kraul a Michaela Vecková na 100 metrů polohový závod. Jecha vyplaval celkem šest medailí, Vecková ještě o dvě více.

Mezi další úspěšné plavce Lokomotivy patří Žaneta Nebáznivá se třemi medailemi, Veronika Malá se dvěma medailemi a Oliver Kříž s jednou stříbrnou medailí.

Ve štafetových závodech na trati 4 x 50 metrů polohově se chlapci ve složení Nosek, Havránek, Kříž, Jecha umístili na druhém místě a štafeta Havránek, Nosek, Pešek, Jecha na trati 4 x 50 metrů volný způsob se umístila na třetí místě.

Ani žákyně se nenechaly zahanbit a družstvo ve složení Vecková, Malá, Nebáznivá, Žižková vyplavalo na trati 4 x 50 metrů polohově místo třetí.
„Poděkování patří i dalším plavcům, kteří sice nevystoupali na medailová místa, ale vylepšili si svá maxima a nasbírali cenné zkušenosti,“ řekl předseda nymburské Lokomotivy Michal Hrstka. Jmenovitě to jsou: E. Faulhammerová, T. Havránek, L. Malý, M. Mašata, Š. Nosek, J. Pešek, J. Puzyrevská, R. Vosejpková, P. Zábrahová a H. Žižková.

Plavecká žákovská sezona má za měsíc své vyvrcholení na Mistrovství republiky v Plzni a v Novém Jičíně.