Sportovci, jejich trenéři, rodinní příslušníci a také fanoušci se s hvězdami nymburského sportovního nebe sejdou v pondělí 16. ledna od v 18 hodin v Obecním domě v Nymburku. „V tomto období zvýší pozornost aktivní sportovci všech věkových kategorií, jejich trenéři, ale také funkcionáři, bez kterých by nemohl fungovat žádný sportovní klub. Pozornost bystří také fanoušci a čtenáři Deníku, kteří budou spolurozhodovat o konečných výsledcích této ankety a především budou určovat, kdo se stane Sportovní hvězdou Deníku," říká Radek Šilhán z produkční společnosti Sport action s.r.o., mimo jiné spíkr většiny slavnostních vyhlášení v republice a komentátor sportovní stanice O2 TV.

Projekt letos zavítá hned do 41 měst České republiky.

Hlavním cílem je ocenění nejúspěšnějších sportovců, kteří reprezentují jednotlivá města, okresy, kraje a celou Českou republiku doma i v zahraniční.

Je nám ctí připomenout také slavné sportovní legendy a uvést je do Síně slávy, udělena bude také Zvláštní cena.

Produkci má na starost agentura Sport action s.r.o., spolupořadateli jsou Česká unie sportu a Deník.

Významným vyhlašovatelem jsou také města spolu s krajskými úřady, bez jejichž práce a finanční podpory by se podobná anketa nemohla pořádat.

Slavnostní večery mají vždy bohatý doprovodný program, kde nechybějí špičkoví umělci. V letošním roce se mohou ocenění sportovci a diváci těšit na netradiční doprovodný program. „Především na vrcholné artistické vystoupení, laser show, pool dance a také na řadu regionálních talentů vybraných ze sportovních oddílů a tanečních klubů," slibuje Radek Šilhan, jehož na moderátorském místě bude někdy střídat Radek Jirgl.

Samozřejmostí je poutavá scéna, špičková technika a profesionální produkční tým. Díky zajímavému programu a nejvyšší kvalitě celé akce je pravidelně zaplněna kapacita všech sálů. Přímo se slavnostních večerů zúčastní 20 000 diváků.

Další statisíce čtenářů se o přípravách akce, dosažených výsledcích a průběhu slavnostních večerů dočtou v Deníku v rámci široké mediální kampaně.

Čtenářům budou také představeni a prezentováni všichni reklamní partneři, kteří projekt podporují.

„Věříme, že využijete možnost setkat se osobně se svými sportovními oblíbenci na některém ze slavnostních večerů," dodává Šilhan.

Všichni zájemci mají šanci získat volné vstupenky na akce. Ty budou zdarma před akcí k dispozici v redakci Deníku.

Čtenáři se mohou zapojit do hlasování o vítězi kategorie Sportovní hvězda Deníku.

Všechny informace o místě konání, doprovodném programu, pozvánkách, vstupenkách, výsledcích a bohatou fotodokumentaci najdete na webu www.nejuspesnejsisportovecroku.cz

V anketě vyhlašujeme za rok 2016 tyto kategorie:

Jednotlivci (dospělí i mládež)

jednotlivec, který sesbírá nejvíc bodů od odborníků a vyhlašovatelů ankety, musí být členem klubu z Nymburka

Týmy (dospělí i mládež)

Hvězda Deníku

rozhodují čtenáři

Krajánek roku

nejlepší sportovec Nymburska působící za hranicí okresu či v zahraničí.