Zúčastnilo se 41 klubů z celé ČR. Dopoledního soutěžního bloku - soutěží kata (přesně stanovený soubor krytů, úderů a kopů proti několika imaginárním soupeřům prováděných v přesně stanoveném čase - pozn. autora) se zúčastnilo 183 závodníků a 5 teamů kata.

Přes obrovskou konkurenci je třeba vyzdvihnout výkon domácích závodníků Petery a Kunce, kteří v konečném účtování obsadili shodně 5. místo v kategorii kata starší žáci /8-7kjú/.

Podobně potěšující jsou výkony dalších domácích závodníků v odpoledním soutěžním bloku kumite (volný zápas dle pravidel mezi dvěma závodníky), kde o medaile bojovalo bezmála 170 sportovců.

Závodníci Melinger a Zvěřina obsadili shodně 5. místo v žákovských kategoriích a o překvapení se postaral i Novotný svým 3. místem v kategorii dorostu a také Anh Duck 2. místem v kategorii juniorů.

Je potěšující, že Jirka Zvěřina na sobě stále intenzivně pracuje a zlepšuje se a budeme mu držet palce za měsíc, kdy koncem června bude bojovat o medaile na olympiádě mládeže.

Celkově se soutěž velmi vydařila a to i díky skvělé pořadatelské službě složené opět ze žáků ZŠ Kostomlaty nad Labem a cvičenců oddílu Karate DÓ Sokol Nymburk.

(dv)