I v letošním roce probíhala jednání s mnoha reprezentačními výběry ze zahraničí. Snahou pořadatelů je přilákat na start v Nymburce co nejlepší konkurenci v karate u nás a zkvalitnit ji přítomností borců ze zahraniční.

Letošní 10. ročník podporuje město Nymburk, Český a Středočeský svaz karate a řada sponzorů z nymburského regionu. Hlavním mediálním partnerem je Nymburský deník.

Na zápasištích se pravidelně představuje na 400 závodníků z mnoha oddílů. Začátek soutěže bude v 9 hodin. Odstartují závodníci kata. Po jejich skončení bude následovat slavnostní zahájení s nástupem všech zúčastněných a po malé přestávce proběhnou soutěže v kumite. Konec se předpokládá kolem 19 hodin.

V průběhu soutěži budou moci zájemci v hale navštívit stánky se zbožím mající v nabídce potřeby a oblečení pro bojové sporty.

Pořádající oddíl Karate –Do Sokol Nymburk se řadí již mnoho let mezi přední kluby, které se aktivně zapojují do sportovního dění u nás. Získané zkušenosti se projevují v kvalitě pořádaných soutěží a v přípravě závodníků a všech zájemců o karate. Letošní ročník bude i přípravou krajských závodníků na Olympiádu dětí a mládeže, která proběhne na konci června v Olomouci. Vedením této výpravy byl pověřen trenér Sokola Nymburk pan Dvořák.

Při práci v oddíle je velký důraz kladen na mládež, všem členům je zajištěno dobré zázemí v nymburské Sokolovně. Na Wakizaši cupu odstartují někteří mladí závodníci oddílu svou závodní premiéru a začnou sbírat nové zkušenosti, které mohou zúročit při svém dalším sportovním růstu.

„Oddíl stále přijímá nové zájemce o tento sport. Pravidelný nábor proběhne opět v září, ale informace o cvičení mohou získat zájemci v nymburské Sokolovně kdykoli v průběhu pravidelných tréninků v úterý a ve čtvrtek od 18.30 – 20 hodin. Případně na stránkách oddílu http://www.mokado.cz/karate/,“ láká zájemce o karate trenér oddílu Jiří Bašus.