Premiérově byla tato soutěž přímou postupovou kvalifikační souteží na prosincové Mistrovství ČR mládeže v karate v kategorii žactva. “Tento statut chápeme jako ocenění naší dlouholeté sportovní a organizační práce,“ říká trenér Jan Bárta.

Do Nymburka se sjelo rekordních 47 klubů z celé ČR, přičemž registrováno bylo celkem 224 závodníků. Za pořádající oddíl zasáhlo do soutěže dvanáct závodníků, z nichž šest dosáhlo na medailová umístění.

V kategorii kumite muži nad 75 kg Marek Pohl vybojoval 2. místo. Pohl letos premiérově soutěží v seniorské kategorii. V kategorii kumite dorostenců do 70 kg obsadil 2. místo Jakub Krátký.

V kategorii kumite dorostenců do 52 kg obsadil 2. místo Jan Rejmon, kdy svému soupeři těsně podlehl až před koncem vyrovnaného finálového duelu. „Honza je velkým talentem tohoto sportu,“ uvedl trenér Bárta.

V kategorii kumite juniorek nad 59 kg obsadila bronzovou pozici taktéž premiantka v této věkové kategorii, Lucie Krátká. „Lucie se stabilně pobybuje v širší špičce v celorepublikovém měřítku, a tak se od ní medaile očekávala,“ hlesl trenér.

V kategorii kumite mladších žákyň nad 35 kg obsadila rovněž třetí příčku Kateřina Rejmonová. Byli to pro ni první „velké“ závody. „Podobně jako u bratra Honzy je Kateřina velkým talentem,“ říká Bárta.

V kategorii mladších žáků do 30 kg obsadil 3. místo Honza Kostrhon. „Loňský přeborník kraje se pomalu dostává do širší republikové špičky,“ pochvaluje si Bárta.

V pořadí klubů obsadil oddíl Ned Hockey karate Nymburk 9. místo.