Ve Sportovní hale v Komenského ulici se uskutečnilo 1. kolo Národního poháru dorostu a juniorů v karate.

Pořádající oddíl Karate – Do Sokol Nymburk se záštitou města Nymburk zde hostil nejlepší závodníky z celé republiky, které při slavnostním zahájení přivítal také starosta města Nymburk Ladislav Kutík.

Závodníci pak bojovali o možnost kvalifikovat se na mistrovství republiky. Nechyběl zde ani šéftrenér reprezentace Ondřej Musil, který bedlivě sledoval počínání všech borců na tatami. V průběhu závodů veřejně ocenil Petru Pecekovou z Karate Vision Praha, která na nedávném mistrovství Evropy v Bratislavě získala pro Česko zlatou medaili v kumite žen do 60 kg.

220 závodníků z 47 oddílů se snažilo předvést to nejlepší, co na tatami dovedou. Vyvrcholením soutěžního dne byly kategorie juniorů. V disciplíně kata zvítězil Jakub Tesárek z SC Flair Praha a Lenka Zuzánková z Karate Vision Praha. Oba potvrdili, že patří mezi špičku českého karate.

V kumite bylo vidět také řadu pěkných zápasů. V dobrém světle se předvedl Tomáš Reich z SK Kesl Ryu Praha. Zvítězil ve váze nad 80 kg a potvrdil svou reprezentační nominaci. V kategoriích do 75 kg a 70 kg zvítězili Vojtěch Jež z SKR Ústí nad Labem a David Vobr z TJ Karate České Budějovice. Mezi juniorkami nad 60 kg zvítězila Zuzana Hepnarová z KK Trutnov.

Mediálním partnerem klání byl Nymburský deník.