Do Ústí zamířilo více než 450 závodníků z pětašedesáti oddílů. Startovaly zde týmy ze Srbska, Anglie, Maďarska, Slovenska, Německa, Dánska, Litvy a Polska. Nechyběl ani reprezentační výběr České republiky. Soutěž, která byla koncipována i jako postupová pro kategorii žactva pro MČR, měla tedy velice silné obsazení.

Mezi startujícími se objevili i závodníci Karate–Do Sokol Nymburk. V kategorii kata mladších žáků nastoupili František Čejka a Jakub Hořínek. V této kategorii, která je vždy nejpočetnější, byla veliká konkurence. I přes snahu a předvedený výkon na hranici možností se jim nepodařilo výrazněji promluvit do výsledkové listiny.

Dlouholetá opora oddílu Jiří Bašus proměnil podzimní přípravu na tuto soutěž ziskem třetího místa v kategorii kata masters, kde mu jen pověstný kousek štěstí chyběl k tomu, aby bojoval ve finále o vítězství, které nakonec získal Jiří Jirásek z GOJU Ryu Sokolov. Velice dobře si vedl i v kategorii kata muži, kde obsadil páté místo a to je v takové konkurenci, která se sešla v Ústí nad Labem úspěch. Kategorii vyhrál Vladimír Míček z Nidoshinkan Brno před Dejanem Pajkičem ze Srbska.

V celkovém pořadí oddílů si prvenství odvezl Karate Belgrade ze Srbska. Druhé místo získal oddíl SK Kesl Ryu Praha. Třetí skončil Sport Union Ústí n. L.