Snahou pořadatelů je dostat do Nymburka co nejlepší konkurenci v karate u nás a zkvalitnit ji účastí zahraničních borců. Letošní ročník dává zároveň poslední možnost pro mladší a starší žáky ze Středočeského kraje nominovat se na Letní olympiádu dětí a mládeže, která se uskuteční koncem června v Táboře.

Trenéři nymburského oddílu Dvořák a Bašus stanoví nominaci za kraj a budou se snažit navázat na předchozí hry, kde výběr kraje obsadil pod jejich vedením 3. místo.

Letošní 8. ročník podporuje město Nymburk, Český a Středočeský svaz karate a řada sponzorů z nymburského regionu. Hlavním mediálním partnerem je Nymburský deník.

V minulém roce se na zápasištích představilo rekordních 380 závodníků z 56 oddílů. Se stejnou účastí počítají pořadatelé i v letošním roce. Začátek soutěže bude v 9 hodin. Odstartují závodníci kata. Po jejich skončení bude následovat slavnostní zahájení s nástupem všech zúčastněných a po malé přestávce proběhnou soutěže v kumite. Konec se předpokládá kolem 19 hodin.

Pořádající oddíl Karate –Do Sokol Nymburk se řadí již mnoho let mezi přední kluby, které se aktivně zapojují do sportovního dění u nás. Získané zkušenosti se projevují v kvalitě pořádaných soutěží a v přípravě závodníků a všech zájemců o karate.

Při práci v oddíle je velký důraz kladen na mládež, všem členům je zajištěno dobré zázemí v nymburské Sokolovně. Na Wakizaši cup budou mít někteří mladí závodní premiéru a začnou sbírat nové zkušenosti, které mohou zúročit při svém dalším sportovním růstu.

NÁBOR

Oddíl stále přijímá nové členy. Pravidelný nábor proběhne opět v září, ale zájemci o tento sport, který prakticky není omezený věkem, se mohou v nymburské Sokolovně informovat kdykoli.

(kjb)