Očekává se opět kvalitní a početně velká konkurence závodníků i ze zahraniční. O účast projevily zájem výběry z takových zemí jako je Irán, Gruzie, Ukrajina a jiné. Start na této soutěži pomůže k optimálnímu výběru reprezentantů pro blížící se mistrovství Evropy mládeže 2011. „Snahou ČABK je nabídnout všem karatistům mladšími žáky počínaje až po veterány konče, možnost zúčastnit se mistrovství Evropy a mistrovství světa a tím si udržovat sportovní motivaci v každém věku. Snahou pořadatelů je přilákat na start v Nymburce co nejlepší konkurenci v karate u nás a zkvalitnit ji přítomností borců ze zahraniční,“ řekl před závody trenér Karate – Do Sokol Nymburk Jiří Bašus.

Tuto akci podporuje Česká Asociace Bodo Karate a řada sponzorů z nymburského regionu. Hlavním mediálním partnerem je Nymburský deník.

Na zápasištích se představí na tři sta závodníků z mnoha oddílů. Začátek soutěže bude v 9 hodin. Odstartují závodníci kata. Po jejich skončení bude následovat slavnostní zahájení s nástupem všech zúčastněných a po malé přestávce proběhnou soutěže v kumite. Konec se předpokládá kolem 17 hodin.
„V průběhu soutěži budou moci zájemci v hale navštívit stánky se zbožím mající v nabídce potřeby a oblečení pro bojové sporty,“ láká diváky Bašus.

Pořádající oddíl Karate – Do Sokol Nymburk se řadí již mnoho let mezi přední kluby, které se aktivně zapojují do sportovního dění u nás. Získané zkušenosti se projevují v kvalitě pořádaných soutěží a v přípravě závodníků a všech zájemců o karate. V letošním roce se trenéři Dvořák a Polívka zúčastnili Letních her dětí a mládeže v Olomouci, kde vedli Středočeský výběr. Mezi závodníky se tam také prezentoval Jiří Zvěřina, člen jejich oddílu.

Při práci v oddíle je velký důraz kladen na mládež, všem členům je zajištěno dobré zázemí v nymburské Sokolovně. Na Evropském poháru mládeže dostanou někteří mladí závodníci oddílu svou šanci prosadit se v mezinárodní konkurenci.

Chcete se stát karatistou?

Oddíl Karate – Do Sokol Nymburk stále přijímá nové zájemce o tento sport. Pravidelný nábor právě probíhá a informace o cvičení mohou získat zájemci v nymburské Sokolovně kdykoli v průběhu pravidelných tréninků v úterý a ve čtvrtek od 18.30 – 20.00 hodin po celé září. Případně na stránkách oddílu www.mokado.cz/karate/.