I přesto, že první den bylo velice nevlídné počasí, zima, déšť i vítr a druhý den již bez deště, přistupovali závodníci z Čech i Moravy velmi zodpovědně ke každému startu, čímž umožnili hladký průběh celého závodu.

Terezie Tettingerová, která zvítězila jak na singlkajaku, tak i se svojí parťačkou Bárou Sovovou v delkajaku a stala se zároveň i vítězkou seriálu Českého poháru v kategorii dorostenek. V kategorii juniorů zvítězil s velkým přehledem Petr Tettinger. Junioři startovali společně s muži a Petr dokázal v závodě dopádlovat celkově druhý. Porazil ho pouze odchovanec Lokomotivy Nymburk Martin Fuksa, startující v barvách Dukly Praha. V této kategorii skončil na čtvrtém místě Lukáš Bacílek. I Petr Tettinger se stal celkovým vítězem seriálu Českého poháru kanoistů juniorů.

Překvapivým vítězem v kategorii kanoistů dorostenců se stal Tomáš Hájek. Tento kanoista startuje v kategorii dorostu prvním rokem a podařilo se mu zvítězit i nad rokem staršími soupeři. Jedním z nich byl další nymburský závodník Šimon Janďourek, který získal stříbrnou medaili a na stupních vítězů je doplnil další nymburský borec Zbyněk Pták. Tři závodníci z jednoho oddílu to byl úspěch, který dokázali zopakovat již jen kajakáři dorostenci Sparty Praha. Další zlatou medaili v těchto závodech získal benjamínek Čestmír Pokorný, který zvítězil na trati 2 kilometry.

V závodech dorostenců se dařilo opět kanoistům, kde vítězství získali opět Nymburští v závodě deblkanoí a to Šimon Janďourek se svým parťákem Zbyňkem Ptákem a na druhém místě závod dokončila druhá nymburská posádka Filip Šafařík - Tomáš Hájek.

Za zajímavost stojí se zmínit o závodech C2 muži, ve kterém společně s muži odstartovali i junioři. Zvítězili odchovanci oddílu Martin a Petr Fuksovi v barvách Dukly Praha, a Petr Tettinger s Lukášem Bacílkem jako nejlepší junioři skončili na celkovém třetím místě. Martin Fuksa tímto vítězstvím získal již padesátý titul Mistra České republiky.

Výčet medailí rozšířili ještě benjamínci kanoisté, bronzovou medaili na singlkanoi získal Jan Žirovnický, který společně s Viktorem Boumou v závodě deblkanoií skončili na bronzovém stupínku. Nejmladší kanoista Štěpán Žirovnický ziskem bronzové medaile potěšil celý trenérský tým. Žákům kanoistům se tyto závody povedly, Šimon Pinkas získal bronzovou medaili, bylo to jeho letos první pódium v kategorii C1 a nemocného parťáka Adama Koulu, zdatně nahradil Marek Škrob. V kategorii C2 žáci dvojice Pinkas - Škrob získala bronzové medaile.

Dařilo se i závodníkům v kategorii „Masters“, Jiří Kraft i Čestmír Pokorný skončili ve svých kategoriích na druhém místě a společně na deblkajaku vybojovali bronzové medaile. Stejnou medaili vybojoval i Ondřej Petr, který přestože v závodě vedl, pro špatné projetí obrátky a absolvování jednoho závodního okruhu navíc skončil třetí.

Spokojeni byli trenéři i s dalšími závodníky i když se již medailově neprosadili. Čtvrté místo Kristýny Kupcové společně se Sárou Ščukovou bylo skvělé, stejně tak jako páté Báry Válkové v závodě žaček, kterým potvrdila celoroční výborné výsledky, které ji opravňují k zařazení do SCM mládeže České republiky. Dařilo se i benjamínkám na K1 2 kilometry, kde Kupcová obsadila sedmé místo, Ščuková obsadila třinácté místo a Hradilová dojela patnáctá.

Z kajakářů dorostenců se nejvíce dařilo Matouši Kysilkovi, který na singlu skončil desátý, Kryštof Kupec skončil na třináctém místě a Hubert Žďárský na šestnáctém místě. Matouš s Hubertem v kategorii K2 dci dokončili závod na velmi slušném osmém místě.

„Nyní si závodníci odpočinou a od 5. října začne příprava na další, doufáme, úspěšný rok 2021. Nelze opomenout, že za výsledky v Českém poháru jednotlivců, které se používají pro sestavování Sportovního centra mládeže České republiky, je deset závodníků Lokomotivy Nymburk a je tedy na nich, aby se zodpovědně připravili na všeobecné testy, při jejichž zdárném absolvování budou definitivně zařazeni do SCM pro rok 2021,“ uvedl předseda nymburské Lokomotivy Josef Fuksa.