Tento běh je bez startovních čísel, což znamená, že se nejedná o závod, délku běhu si zvolí každý účastník sám dle svých fyzických schopností a věku, ale tradiční délka je na soutok Cidliny s Labem což je dvaadvacet kilometrů. I přesto si každý účastník sám měří čas a porovnává ho s časy dosaženými v minulých ročnících.

Od doby, kdy je na trati i občerstvení, které zajišťuje předseda poděbradských kanoistů Jan Pfoff, za což mu patří velké poděkování, tak velká část mladších účastníků dobíhá na občerstvení k loděnici poděbradského oddílu, ale potěšující je i to, že každoročně se zvyšuje počet účastníků, kteří obrací své kroky až na soutoku Cidliny s Labem. „Pořadatele, ale i účastníky běhu potěšila přítomnost starosty Města Nymburk pana Tomáše Macha, který se stal jedním z účastníků tohoto ročníku,“ uvedl předseda pořádající Lokomotivy Nymburk Josef Fuksa..

Letošní čas prvního běžce byl jedna hodin a dvacet tři minut. „A nám nezbývá, než se těšit na datum 31. prosince 2022 a přát si, abychom se všichni ve zdraví a v pohodě opět sešli a v devět hodin se vydali na další ročník,“ dodal Fuksa.