Martin Fuksa si opět vedl skvěle. Stal se akademickým mistrem Světa v závodě C1 500 metrů a přidal ještě dvě stříbrné medaile na tratích C1 1000 metrů a 200 metrů. S těmito výsledky se stal i celkovým vítězem v kategorii kanoistů s největším počtem dosažených bodů ze všech účastníků. Završil tak veleúspěšnou sezonu, ve které získal devět medailí z evropských a světových mistrovství a dvě ze Světového poháru.

Stříbrnou medaili přidal do sbírky českého družstva i kajakář Pavel Davídek za kategorii K4 500 metrů a přidal i čtvrté místo v závodě K2 1000 metrů.

Dan Drahokoupil startoval ve společné posádce C4, kde na trati 200 metrů skončili čtvrtí jen jednu desetinu vteřiny od medaile. Na trati 1000 metrů skončila posádka na 5. místě a na 500 metrů byli šestí.

„Česká republika ziskem tří zlatých, tří stříbrných a tří  bronzových medailí obsadila třetí místo v pořadí národů a potvrdila tak, že výsledky posledních let mají stále se zvyšující úroveň, což je příslibem pro budoucnost," uvedl předseda nymburské Lokomotivy Josef Fuksa.