Mistrovství republiky bylo zároveň nominačním závodem pro závody Olympijských nadějí, které se uskuteční v polské Poznani. „Jedná se o věkovou kategorii 15 –  17 let a z našeho oddílu se nominovali  Lukáš Bacílek, Tomáš Keist, Jonáš Papoušek, Petr Tettinger. Z důvodu onemocnění Tomáše Hradila, který nemohl na mistrovství startovat byl nominován na základě celoročních výsledků i on,“ uvedl předseda Lokomotivy Nymburk Josef Fuksa.

Závodníci nejmladší kategorie benjamínků udělali velký pokrok ve výkonnosti, nejvíce obsazená kategorie kajakářů, kde startovalo 85 chlapců, přinesla nečekaný úspěch Janu Žirovnickému, který za svými zády přivezl do cíle 53 soupeřů. Dařilo se i Kristýně Kupcové, Veronice Sellingerové, Báře Hladíkové, Julii Žučenkové, Vojtěchovi Maláčovi, Vojtěchovi Novotnému, Jakubovi Papírníkovi, Šimonovi Sehnalovi, Tomáši a Denise Doubravovým, Adamovi Špačkovi a Štěpánovi Papouškovi. „Na těchto sportovcích byl vidět výkonnostní růst, na čemž mají velkou zásluhu trenérky, Lenka Fuksová, Alena Válková, které se nejvíce podílí na přípravě těchto benjamínků,“ řekl předseda.

Nesmíme opomenout i skvělé výsledky Jiřího Krafta, který v mužské kategorii v kajaku na 200 metrových tratích obsadil skvělé třetí místo, které ještě zopakoval se svým parťákem Karlem Slepicou z USK Praha.

A jako poslední skupina, která startovala, byla skupina „Masters“ kde oddíl zastupovali kanoisté Ondřej Petr, Radek Soukup a Miroslav Podnecký. Ondřej Petr zvítězil na trati 1000 m, Radek Soukup skončil na druhém místě na trati 1000 a 500 m a Mirek Podnecký, který se k závodění vrátil v loňském roce obsadil 4. místo na 1000 m a 5. místo na 200 m.

„Radost nám ovšem udělali i kajakáři Čestmír Pokorný a Jan Větrovský, kteří společně zvítězili na trati 500 m a Pokorný získal další dva tituly na 1000 a 200 m,“ připojil úspěchy Fuksa.

V termínu konání MČR se konalo i mistrovství světa klubů dračích lodí, kde pádlovali lidé, kteří by jinak startovali na MČR v kanoistice a zcela určitě by se postarali o ještě lepší výsledky.

„Mistrovství bylo vrcholem pro většinu nymburských kanoistů, ale jsou zde i ke zmínění další, kterým říkáme odchovanci. Z nichž Petr Fuksa + Dan Kořínek pokračují v závodění tentokrát na MSJ+U23 v bulharském Plovdivu a budou pokračovat v přípravě na mistrovství světa dospělých v portugalském Montemoru, tak jako Martin Fuksa a Dan Drahokoupil, který si na MČR vybojoval nominaci na MS v kategorii  C1 200 m. Martin Fuksa získal sedm mistrovských titulů, dokázal zvítězit ve všech tratích, na kterých startoval. Trať C2 500 m, kterou absolvoval s bratrem Petrem, byla nominační pro MS, takže poprvé v kategorii dospělých bude startovat na C2 500 m s bratrem Petrem. Dan Kořínek bude startovat v kategorii C4 500m a nominaci si zajistil již na nominačních závodech v květnu,“ dodal předseda Josef Fuksa.