Kanoisté Lokomotivy Nymburk měli i zde své zastoupení. Přestože se toto MČR uskutečnilo bez účasti žáků a benjamínků, byla úspěšnost mimořádná.

Rozpisem závodů byl určen program tak, že v pátek se závodilo na trati 1000 m, v sobotu 200 m a v neděli 500 m.

Na tratích 1000 m získal v kategorii veteránů titul MR Petr Bubanec na C1, další titul přidal v juniorské kategorii Jakub Špicar v K1 a zlatou sbírku prvního dne zakončila posádka C2 Martin Fuksa-Matyáš Jirásek. Bronzovou medaili získal v C2 Tomáš Gach se svým kolegou Šteflem ze Sezemic a stříbrná posádka C4 dci Palma, Gach, Hájek, Štefl. V kategorii C4 mužů přidal Ondra Petr se společnstvím další bronz za 3. místo. Páteční sbírku medailí zakončil Matyáš Jirásek 3. místem C1 juniorů.
Opravdová zlatá žeň nastala na tratích 200 m. Kategorii veteránů vyhrál Petr Bubanec, druhé místo patřilo Markovi Černému. Libor Smolík zvítězil ve své věkové skupině a Gabriela Niedrlová dopádlovala na třetím místě.

V kategorii dospělých překvapil Martin Fuksa. Ač věkem ještě junior startoval za muže a celé startovní pole skončilo za jeho zády. Jednalo se o závod nominační pro MS dospělých a Martin si zajistil nominaci na tuto akci. Druhým nymburským závodníkem, který se nominoval na MS, které se uskuteční v Maďarském Szegedu, je Jiří Kraft. Se svým partnerem Tarkuličem zvítězili v K2 a potvrdili svou letošní suverenitu mezi deblkajakáři v naší republice. Další titul do své sbírky přidal Jakub Špicar na trati K1 junioři a Matyáš Jirásek v kategorii v C1 juniorů svým vítězstvím mile překvapil. Další zlatou sbírku rozšířil Petr Bubanec, tentokrát v mužské kategorii C2, kde spolu s Danem Drahokoupilem zvítězili a v závodě C4 přidali do sbírky zlatých medailí další. Poslední sobotní zlato přidali Martin Fuksa a Matyáš Jirásek v kategorii C2 juniorů. Oba jmenovaní budou na této trati startovat na Mistrovství světa juniorů v Brandenburgu. Medailovou žeň ještě rozšířil dorostenec Karel Palma, který skončil na 3. místě v kategorii C1 a Ondřej Petr, Vojta Ruso v kategorii C4 200 m také 3. místo.

Nedělní finálové jízdy opět zahajovali veteráni a opět se dařilo. C2 500 m veteráni zvítězil Libor Krejčí s Petrem Kučerou (KVS) a na 3. místě dopádloval Libor Smolík s partnerem Hamákem (Kadaň). Třetí místo obsadila Gabriela Niedrlova v kategorii žen.

Zlatou sbírku rozšířil Jakub Špicar, který zvítězil v K1 500 m juniorů, Martin Fuksa zvítězil tentokrát za juniory C1 500 m, Karel Palma přidal dvě bronzové medaile v C1 dci a spolu s Kryštofem Hájkem v C2 dci. Velice hodnotného výkonu dosáhl i Kryštof Mareš, který ač teprve prvním rokem v mužích obsadil na K2 1000 m 6. místo a ve druhém finále 500 m skončil na 7. místě.

„Tyto závody rozhodovaly nejen o nominaci na Mistrovství světa dospělých, ale i o nominaci na závod Olympijských nadějí, kde si účast vybojoval Karel Palma a Matyáš Jirásek,“ řekl po závodech Josef Fuksa, předseda Lokomotivy. „Věříme, že se trenéru Petru Fuksovi, který se o závodníky v oddíle stará, bude i nadále dařit a propagovat tak nymburskou kanoistiku u široké veřejnosti,“ dodal spokojený předseda.