Jak je již tradicí, dařilo se kanoistům Lokomotivy Nymburk. V kategorii C2 muži zvítězil Jan Klimek s Václavem Dubským (DUP), na druhém místě v této kategorii skončil Vojtěch Ruso s Vojtěchem Dlouhým (DUP) a na třetím místě Petr Fuksa s Ondrou Petrem. Na stupních vítězů se objevili čtyři nymburští závodníci. V kategorii C1 muži obsadil Klimek 2. místo, Ruso 5. místo a Petr 11. místo.

V juniorské kategorii zvítězil Martin Fuksa a Matyáš Jirásek byl osmý. Spolu na deblkanoi skončili ještě na 3. místě.

Jakub Špicar na kajaku obsadil 2. místo a v deblkajaku s partnerem z Plzně Šloufem dojeli na 3. místě.

Vzhledem k tomu, že nejúspěšnější kajakář v mužské kategorii Jirka Kraft nestartoval, jelikož se připravuje k nominačnímu závodu na Světový pohár ve sprintu na 200 metrů, zastupovali Nymburk Mareš Kryštof (16. místo) a Davídek Tomáš (21. místo). Mareš startoval ještě v kategorii deblů, kde obsadil s Březinou (KAD) 7. místo.

V dorostenecké kategorii v závodě C2 Tomáš Gach se Šteflem (SEZ) obsadili 4. místo, když ještě 1 km před cílem jeli třetí a Palma s Měchurou (KVS) dojeli na 6. místě.

Na singlkanoích skončil Palma šestý a Gach třináctý.

Velkým překvapením byl výkon Jakuba Holakovského, který v žákovské kategorii kanoistů dojel na 5. místě. Jednalo se o jeho první závod v singlové kategorii.

Za zmínku stojí získání již 67 titulu Mistra Československé i České republiky Petra Fuksy tentokrát v kategorii Masters.

Velkým příslibem pro budoucnost nymburské kanoistiky byl start jedenácti žáků a benjamínků. Volák byl pátý, Bubanec devátý, M. Mareš šestnáctý, Kohout dvacátý sedmý, Špaček třicátý, Veselý čtyřiatřicátý, Válek třicátý pátý a Klíma byl diskvalifikován. Z děvčat dojela Martina Malíková šestá a Kateřina Gachová devátá.

Zájemci o rychlostní kanoistiku ve věku 9 – 12 let se mohou vždy v pondělí až pátek od 15 do 17 hodin přihlásit na loděnici kanoistického oddílu Lokomotivy Nymburk.

Zdeňka Kotrmanová