V Moskvě na olympijském kanálu bylo uspořádáno Mistrovství Evropy rychlostních kanoistů juniorů a závodníků do třiadvaceti let.
V obou soutěžích měla Lokomotiva Nymburk své zástupce, kteří reprezentovali českou republiku. Byli to závodníci Dan Drahokoupil, Martin Fuksa, Vojtěch Ruso a Jakub Špicar.

Za velkého tepla, výjimkou nebyly teploty mezi 39 – 42°C se nymburským sportovcům vedlo znamenitě a přičinili se tak o úspěšné vystoupení naší reprezentace.

V kategorii C4 třiadvacetiletých si Dan Drahokoupil vybojoval se svými kolegy 3. místo v závodě na 1000 metrů, v kategorii C2 200 metrů obsadil se svým partnerem Markem Spálenským 6. místo. Pouze v závodě na C2 1000 metrů se jim nepodařilo postoupit mezi 9. nejlepších.

V juniorské kategorii se skvělými výsledky představil Martin Fuksa. I když tomuto závodníkovi je teprve sedmnáct let a bde mít možnost startu v příštím roce, obsadil v závodě C1 500 metrů 4. místo, když stříbrnou medaili kterou držel skoro celý závod, ztratil až 15 metrů před cílem. V závodě C1 200 metrů, který je novou olympijskou disciplínou, obsadil po skvělém průběhu závodu rovněž 4. místo pouze dvě desetiny od stříbrné medaile. Třetí finale, ve kterém startoval, bylo C2 1000 metrů, kde s Vojtou Rusem po vítězství v rozjížďce obsadili 7. místo. „Jejich závod byl ovlivněn nezvládnutím vlny, která přišla od vedle jedoucí vítězné posádky. Martin jako jediný náš junior postoupil do tří finálových závodů, což je pro budoucnost velký příslib,“ radoval se z úspěchu Josef Fuksa, předseda Lokomotivy.

Vojtěch Ruso startoval mimo kategorie C2 1000 metrů, ještě v kategorii C4 1000 metrů a skvělým 5. místem, které posádka získala, zaznamenal svůj největší úspěch na vrcholné soutěži.

Velkým překvapením pro vedení reprezentačního družstva byl výkon Jakuba Špicara, který v kategorii K1 500 metrů obsadil 7. místo, jen dvě desetiny vteřiny od 5. místa. Bylo to nejlepší umístění českého kajakáře na této distanci. Spolu s Jiřím Součkem získali ještě 7. místo v závodě K2 1000 metrů, což je znamenitý úspěch. „Jakub Špicar stejně jako Martin Fuksa bude v juniorské kategorii startovat ještě v příštím roce,“ uvedl Fuksa.

Znovu se tak ukázala skvělá trenérská práce Josefa a Petra Fuksových, kteří se o jmenované svěřence starají.