Vynikajícího výsledku dosáhl Dan Drahokoupil, loňský juniorský medailista z Mistrovství Světa z Moskvy. Hned první start v kategorii dospělých, proměnil ve vítězství v závodě C1 – 1000 m. V tomto závodě startoval ještě další nymburák Radek Miškovský v barvách USK Praha a svým 5. místem dokázal, že patří stále do užší špičky našich kanoistů. V závodě deblkanoí na trati 1000 m zvítězil Miškovský se svým partnerem Korandou a druhé místo obsadila posádka Drahokoupil – Spálenský. V tomto závodě dojel na 5. místě ještě další Nymburk Vojta Beneš, který rovněž v letošním roce startuje za USK Praha.

V kategorii kajakářů se 3. místem prezentoval Pavel Davídek. Tímto umístěním si zajistil účast na Světovém poháru v Maďarsku. Všichni závodníci, kteří se zajistili účast na Světovém poháru v maďarském Szegedu, budou bojovat o nominaci na Mistrovství Evropy.

Na nové olympijské trati se pak jelo 200 m. Skvěle zajel Jiří Kraft na kajaku, který skončil na 3. místě a nominace mu utekla o 2 setiny. Bude mít ještě šanci při nominačním závodě o Mistrovství Světa. Dan Drahokoupil v C1 200 m obsadil 4. místo a Radek Miškovský byl pátý.

Na testovacím závodě juniorů skončil Jakub Špicar celkově druhý a Vojtěch Ruso celkově čtvrtý.