Rychlostní kanoista nymburské Lokomotivy Martin Fuksa, syn legendárního Petra Fuksy, se postaral o to, že červenec 2011 bude v klubu zapsán zlatým písmem. Stal se totiž v německém Brandenburgu juniorským mistrem světa. Navíc získal ještě bronzovou medaili.

„Je to úžasné a krásné být mistrem světa. Za obě ty medaile jsem opravdu rád. Jen mě mrzí, že jsem na dvoustovce loď nekopl do cíle o záběr dřív, třeba by to byly dvě zlaté,“ uvedl šťastný nymburský závodník v barvách české reprezentace Martin Fuksa v tiskové zprávě Českého svazu kanoistů.

Poslední červencový víkend se na jezeře v Brandenburgu konalo mistrovství světa juniorů v rychlostní kanoistice. Účast na této vrcholové akci si zajistili také tři závodníci Lokomotivy Nymburk Martin Fuksa, Matyáš Jirásek a Jakub Špicar.

„Všichni si vedli znamenitě,“ řekl po závodech předseda Lokomotivy Josef Fuksa.

Martin Fuksa se stal juniorským mistrem světa v kategorii singlkanoí na 500 metrů a sbírku medailí rozšířil ještě o bronz ze závodu C1 200 metrů, když od zlaté medaile mu scházelo pouhých dvanáct setin. Další skvělé umístění bral spolu s Matyášem Jiráskem v závodě na C2 200 metrů. „Zde dlouhou dobu vedli celé startovní pole, ale nakonec na ně zbylo čtvrté místo. Nutno podotknout, že tento závod byl již třetím Martinovým startem během devadesáti minut,“ řekl dědeček zlatého juniora.

Jakub Špicar se svým partnerem Patrikem Kučerou v závodě K2 1000 metrů dopádlovali na skvělém čtvrtém místě a svou formu potvrdili v závodě na K2 500 metrů, kde skončili osmí.

„Pro Martina Fuksu ještě sezona vrcholové kanoistiky nekončí. Vítězstvím v nominačním závodě při mistrovství republiky, kde startoval v kategorii mužů, si zajistil ještě účast na mistrovství světa dospělých, které se uskuteční 19. – 21.srpna v maďarském Szegedu, zde se již bude bojovat o účast na Olympijských hrách 2012 v Londýně,“ dodal předseda Lokomotivy.

Přestože je doba dovolených, Fuksa si volna příliš neužije. „Celý srpen jsem měl mít volný, ale vzhledem k úspěšné nominaci na mistrovství světa moje příprava bude ještě nějakou chvilku pokračovat. Opravdové volno začne koncem srpna,“ vyhlíží volnější tempo čerstvý mistr světa.