Na první pozici ankety o nejlepšího sportovce webu TheTopTens se umístil legendární basketbalista Michael Jordan. Šestinásobný vítěz NBA se v dresu Chicaga Bulls stal modlou všech basketbalových fanoušků a průkopníkem tohoto sportu. Velkou popularitu si u fanoušků získal i v hereckých rolích na filmovém plátně.

Druhé místo opanoval boxer Muhammad Ali. Vlastním jménem Cassius Clay v profi ringu nasbíral 61 zápasů, ve kterých 56 vyhrál a stal se legendou. Jeho přezdívka „Největší“ s ním odešla do penze. V roce 199 byl časopisem Sports Illustrated označen za sportovce století.

V anketě pohořeli i fotbalisté

Pomyslné stupně vítězů uzavírá Wayne Gretzky. „The Great One“" je pětinásobným vítězem Stanley Cupu a i po konci své bohaté kariéry drží řadu téměř nepřekonatelných rekordů. Během profesionální dráhy obdržel devětkrát Hartovu trofej pro nejužitečnějšího hráče, desetkrát získal Trofej Arta Rosse pro vítěze kanadského bodování, dvakrát vyhrál Trofej Conna Smythe pro nejužitečnějšího hráče vyřazovací fáze.

Nejlepším fotbalistou je devátý Brazilec Pelé. Z aktivních fotbalových legend skončil třináctý Lionel Messi, o místo za ním se umístil Cristiano Ronaldo.

Kontroverzní ohlasy vzbudilo umístění nejlepší ženy. Šestadvacátá Serena Williamsová je sice držitelkou 23 grandslamových titulů a žijící legendu sportu, na lepší místo to americké tenistce ale nestačilo.

Výsledky ankety o nejlepšího sportovce:
1. Michael Jordan (basketbal)
2. Muhammad Ali (box)
3. Wayne Gretzky (hokej)
4. Babe Ruth (baseball)
5. Michael Phelps (plavání)
6. Usain Bolt (atletika)
7. Jim Thorpe (atletika, americký fotbal, baseball)
8. Bo Jackson (baseball, americký fotbal)
9. Pelé (fotbal)
10. Roger Federer (tenis)