O významu tohoto turnaje svědčí skutečnost, že k turnaji do hlavní soutěže se dostavilo celkem čtyřicet jedna hráčů z celé republiky, když do stého místa na celostátním žebříčku mužů to bylo osmnáct tenistů (1. nasazený hráč byl St. Nebojsa, 25. v ČR).

„Přes dobrou propagaci turnaje nás překvapil malý zájem diváků po celou dobu turnaje. Diváckou kulisu v závěru turnaje zajišťoval zejména profesor Adam se studenty gymnázia a členové klubu," uvedl sekretář poděbradského klubu Václav Zítko.

Z domácích hráčů či odchovanců se turnaje zúčastnil jediný hráč Michael Vrbenský (38. dorostenec v ČR). Na turnaj byl přihlášen i loňský finalista Tomáš Kalužík, který však musel svoje utkání skrečovat, protože uspěl v kvalifikaci na mezinárodním turnaji v Jablonci a tím postoupil do hlavní soutěže turnaje s dotací 10 000 USD, který se hrál ve stejném termínu.

Pokud jde o účast jediného odchovance domácího klubu Michaela Vrbenského, ten ve dvouhře prohrál v boji o postup do čtvrtfinále s pozdějším semifinalistou F. Polánkou 4:6, 1:6.

Ve čtyřhře se spoluhráčem A. Bolardtem (Sparta Praha) po skvělé hře podlehli v boji o postup do semifinále první nasazené dvojici Nebojsa (25.), Vala (72.) po dramatické koncovce až v super tie-breaku o dva míče 6:4, 2:6, 0:1 (11:13).