Nejlepší výkon předvedla Kateřina Hýblerová, když dvakrát zlepšila český juniorský rekord v benčpresu na 67,5 kilogramu. Pěkné váhy zvedla i ve dřepu a tahu a za trojboj brala zlatou medaili.

Stříbrný kov získala Michaela Drabálková. „Ta na co sáhla, to zvedla a tudíž měla devět platných pokusů," usmíval se předseda oddílu Miroslav Vacek.

Bronz pověsili na krk Tereze Šperkové. Té se povedl hlavně dřep, i když začala s tímto sportem nedávno a teprve se vše učí. „Pro tyto dvě závodnice to byly první závody," uvedl Vacek.

I muži měli ve svém středu dva borce, kteří okusili závodní atmosféru poprvé. Prvním byl Milan Daňo v kategorii do 66 kg. „Zazvedal velmi pěkně, hlavně v benči, a bral stříbro," řekl předseda Sokola Nymburk. Druhým byl dorostenec Dan Urban. V šestnácti letech zvládl 160 kg v pozvedu a skončil mezi muži smý.

V kategorii do 105 kg závodil Petr Váňa. Dařilo se mu hlavně v tahu a skončil na deváté pozici.

Ve „stodvacítce" se představil matador František Stříska. Formu měl pěkně vyladěnou a bral stříbro. V supertěžké kategorii bojoval Jaroslav Jirout. Tomu se dařilo na výbornou, získal zlato a předvedl druhý nejlepší výkon celé soutěže.

Hýblerová byla vyhlášena jako nejlepší juniorka a Šperková skončila druhá, stejně jako dorostenec Dan Urban. V soutěži družstev Sokol Nymburk vyhrál.